Vybíráme nebankovní půjčky v 5 jednoduchých krocích

Vybíráme nebankovní půjčky v 5 jednoduchých krocích

Vybíráme nebankovní půjčky v 5 jednoduchých krocích
edar / Pixabay

Dostat se do finančních obtíží není ani trošku složité. Stačí zpožděná výplata od zaměstnavatele, pozdě uhrazený nájem nebo paušál od telefonního operátora a problém je u mnohých z nás na světě. V takovém případě můžeme sáhnout buďto do starších úspor nebo požádat o půjčku. Drtivá většina zájemců o finanční výpomoc míří v první řadě do banky. Řada z nich odsud ovšem odchází s nepořízenou. Podmínky bankovních půjček jsou totiž poměrně přísné a ne každý je dokáže splnit. V takovém případě se ke slovu dostávají nebankovní půjčky online, jejichž bezpečný výběr si popíšeme na následujících řádcích.

Krok č. 1. Půjčte si jen tolik, kolik doopravdy potřebujete

Jestliže čekáte na výplatu a potřebujete uhradit nájem nebo lyžařský kurz svého dítka, je zbytečné brát si půjčku, která bude mít více, než 3 cifry. Vždy si dobře propočítejte, kolik peněz vám aktuálně schází a tolik si vypůjčte.

Krok č. 2: Poskytovatele půjčky dobře vybírejte

Nenechte se nalákat reklamou nebo marketingovými triky jednotlivých firem. Raději porovnejte několik společností, které krátkodobé nebankovní půjčky online nabízejí, a dle jednotlivých parametrů vyberte tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Krok č. 3: Poptej se známých a přátel

Zeptejte se ve svém okolí, zda neexistuje společnost, kterou by vám mohli přátele doporučit. Osobní doporučení je totiž to nejcennější.

Krok č. 4: Nikdy neplaťte poplatky předem

Ať už po vás bude chtít zástupce společnosti uhradit poplatek za zprostředkování či poskytnutí peněz předem, s díky jej odmítněte a poohlédněte se po jiné společnosti. Je mnoho příběhů, ve kterých figurují důvěřiví žadatelé, kteří neviděli zaplacený poplatek, ani přislíbené finance.

Krok č. 5: Pozor na „úroky od…“ a půjčky „bez úroku“

Ať už se do vašeho hledáčku dostane rychlá nebankovní půjčka ihned na účet nebo půjčka před výplatou, vždy si dávejte pozor na výši úroků a hodnotu RPSN. Pokud jde o půjčku s „úrokem od“, s největší pravděpodobností na nejnižší hranici nedosáhnete. V případě půjček bez úroků, které se na našem trhu taktéž objevují, je zase potřeba počítat s jednorázovým poplatkem, který může v mnoha případech předčít i samotnou hodnotu „klasického úroku“.