mother, woman, people

Bolavé bradavky trápí většinu maminek: 5 rad, jak si zajistit kojení bez bolesti

Kojení je pro mnoho maminek krásným zážitkem, ale může být také velmi bolestivé kvůli bolavým bradavkám. Tento problém trápí většinu maminek, které se musí často kojení i vzdát. Existuje však celá řada babských i moderních rad, s nimiž se zbavíte bolavých bradavek raz dva.

Správné přisátí

Jedním z nejčastějších důvodů bolavých bradavek je špatné přisátí dítěte. Ujistěte se tedy, že je dítě správně přiloženo k prsu. Jeho ústa by měla být otevřená co nejšíře, aby obepnula celou bradavku, a nejen její konec, díky čemuž pro vás bude kojení bez bolesti.

Péče o bradavky

Bradavky mohou být během kojení citlivé, čemuž lze snadno předejít pravidelnou péčí o ně. Před každým kojením si umyjte ruce a pokud jsou bradavky citlivé, dejte si na ně studený obklad. Po omytí nechte bradavky vždy uschnout a až poté se oblékněte.

Změna polohy

Pokud máte pocit, že vás kojení stále bolí, zkuste změnit polohu. Kojit tak můžete vsedě, leže i vestoje, ale i například z boku. Ideální je vyzkoušet všechny dostupné polohy a vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje – polohy přitom můžete i střídat.

Tip na článek  Představujeme Kratom a jeho pozitivní účinky

Použití ochranných pomůcek

Při kojení můžete použít speciální ochranné pomůcky jako jsou například náplasti na bradavky, které pomáhají chránit bradavky před třením. Na bolavé bradavky můžete přiložit i speciální chrániče, jež vás ochrání před pokousáním i opakovaným narušení kůže na již podrážděné bradavce.

Konzultace s odborníkem

Pokud se snažíte kojit, ale stále trpíte bolestivými bradavkami, je dobré konzultovat situaci s odborníkem. Ten vám poradí, jak se vypořádat s bolestivými bradavkami a zároveň vám poskytne i tipy na příslušenství či kosmetiku určenou pro péči o bradavky. Často používaná je například kosmetika od značky Multi-Mam, s níž se zbavíte bolesti bradavek mnohem snadněji a hlavně rychleji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..