Celodenní výlet do přírody si zaslouží správné oblečení

Při plánování pěší túry do přírody musíte počítat s tím, že budete venku celý den. A na to potřebujete velmi dobré oblečení a obuv, abyste celou túru v pořádku zvládli. Když vám bude příliš horko, příliš zima nebo nebudete mít pohodlí, nebude to příjemný zážitek. Výlet do přírody je přitom vždy dobrý nápad. Musíte se na to jen dobře připravit.

Pohodlné oblečení je základ každé túry

V první řadě si připravte pohodlné oblečení. Nejlepší jsou na to outdoorové kalhoty, ale pro někoho jsou velmi pohodlné také volnější džíny nebo šortky. Nezapomeňte také na pohodlné tričko. Funkční oblečení absorbuje pot a bude příjemně větrat. Pěší túra v přírodě si zaslouží také vysoké ponožky bez ohledu na to, jestli je teplo nebo zima. Ochráníte tím své nohy od puchýřů.

Nezapomeňte na déšť a zimu

Mnoho lidí dělá chybu, když myslí jen na počasí, které je ve chvíli začátku túry. Myslet ale musíte také na počasí, které by mohlo přijít během dne. Pláštěnka nebo malý deštník nesmí ve výbavě chybět. Hodit se vám bude také šátek nebo rukavice. V létě se to možná zdá zbytečné, ale šátek může sloužit jako ochrana hlavy a rukavice vám pomohou v náročném terénu.

Tip na článek  Facebook - internetový obchod

Pokrývka hlavy i kvalitní boty nesmí na výletě chybět

V zimě i v létě potřebujete chránit svou hlavu. V zimě bude nejlepší vlněná čepice, zatímco v létě je mnohem lepší lehká kšiltovka nebo klobouk. To platí nejen pro dospělé, ale také pro děti. Cestování s dětmi není vždy jednoduché (a to ani, když jedete na výlet autem a máte i jisté zázemí), ale vždy jim musíte poskytnout pohodlí. Bez toho to s nimi budete skutečné peklo. Oblečte proto správně nejen sebe, ale také své děti.

Poslední a velmi důležitou součástí výbavy do přírody jsou samozřejmě boty. Ve sportovním obchodě najdete speciální boty na turistiku. V batohu by se měly nacházet i jiné věci. Velmi užitečná je základní lékárnička, baterka nebo čelovka. Stejně tak se vám může hodit opalovací krém, jelení lůj nebo dezinfekce na ruce.