Škola

Co bude váš malý prvňáček potřebovat?

Škola
jarmoluk / Pixabay

Zápis do první třídy je důležitým okamžikem každého dítěte, po kterém bezprostředně přichází nástup do školy. Tento zlomový okamžik však neprožívá pouze dítě, ale také jeho rodiče, kteří jsou na své dítě pyšní, a často je nástup jejich dítka do školy dojímá. Na druhou stranu první třída nejsou jen dojemné okamžiky. První třída a hlavně nástup do ní znamená i mnoho povinností, například pořízení vhodné a líbivé aktovky, sešitů, tužek, pastelek a mnoho jiných školních pomůcek. Víte, jaké školní potřeby bude váš malý prvňáček potřebovat?

Základem je školní aktovka

Základem kvalitní a vhodné výbavy vašeho malého prvňáčka je školní aktovka. V dnešní době je nabídka školních batohů skutečně nepřeberná. Děti mohou volit mezi klasickými aktovkami, pohodlnými školními batohy, či moderními školními taškami, mohou si vybírat z široké palety barev, tvarů i vzorů. Rodič by však měl dbát na to, aby školní aktovka byla pro jeho dítě vhodná. To znamená, aby mi neničila záda a samozřejmě aby se mu i líbila. Při výběru aktovky proto dbejte na její kvalitu, ale také na výšku, věk a tělesnou konstrukci vašeho dítěte. Nechcete přeci, aby se váš malý školáček pod taškou doslova ztrácel nebo abyste do pár měsíců řešili skoliózu jeho drobné páteře.

Tip na článek  Nakupujte z pohodlí svého domova - plnataska.cz

Desky, úkolníček, číslice i abeceda

Vaši malí školáčci však nebudou potřebovat jen školní batohy, ale i mnoho dalších pomůcek. Pokud doma máte dítko, které bude nastupovat do první třídy, pak mu budete muset pořídit obsáhlou výbavičku, která mu nějakou dobu, snad i pár ročníků vydrží. Taková základní výbava každého prvňáčka obsahuje penál, desky na sešity, pera, tužky i pastelky, vodovky, temperky a mnoho dalších základních pomůcek. Malý prvňák však potřebuje i pomůcky, které jsou specifické právě pro první třídu, například desky na abecedu či desky na číslice.

Pro zajištění školních potřeb vašeho školáčka se můžete podívat na stránky www.skola-vola.cz. Společnost vám dodá zboží po celé České republice a v Ostravě můžete navštívit i kamennou prodejnu.