Businessmen Business Career  - geralt / Pixabay

Co vlastně dělá personalista? Jde o velmi slibný obor

Když se řekne personalista, vybaví se nám někdo, kdo „třídí“ nové uchazeče o práci. Mnoha lidem tedy může toto povolání přijít jako nudné a nepříliš zajímavé. Ovšem není to pravda. Náplň práce je mnohem pestřejší, než si nejspíš myslíte.

Současný pracovní trh je velmi flexibilní. A není tedy divu, že je také stále větší poptávka po lidech, kteří rozumí výběru nových zaměstnanců. Mezi hlavní místa, kde tento specifický obor poptat, je i úřad rekvalifikační kurzy. A co tedy takový personalista vlastně dělá?

Staňte se šikovným personalistou, o výzvy nebudete mít nouzi

Kvalitní personalista se zabývá především hledáním nových zaměstnanců, a to různými kanály. Nečte tedy jen zaslané životopisy, ale aktivně sleduje třeba sociální sítě, nejrůznější fóra a diskuze, kde si lidé vyměňují zkušenosti s hledáním práce apod.

Jeho starostí je také péče o veškerou personální dokumentaci a personální záznamy, vedení evidence docházky, účtování cestovních příkazů nebo třeba správně podané přihlášky do výběrových řízení, získávání dotací, podávání žádostí o náhradu mzdy apod. Vše samozřejmě závisí na pozici ve firmě, na jakou se dostanete. Zatímco někde provádí všechny tyto činnosti jeden zaměstnanec, jinde jsou úkoly rovnoměrně rozloženy mezi více osob.

Tip na článek  Efektivním prostředkem, jak ochránit majetek, jsou kamerové bezpečnostní systémy

V takovém případě pod vás může patřit třeba i kontrola mezd, příprava různých personálních dokumentů (například schvalování dovolené, nejrůznější upomínky, výpovědi apod.), organizace nezbytného školení včetně hlídání správných termínů (školení nikdy nesmí vypršet platnost, aniž by bylo nahrazeno jiným) apod.

Personalista dokonale zná prostředí firmy

Vaší doménou se mohou stát i interní akce, průzkumy a pohovory se zaměstnanci, které přispívají k celkově pohodovému pracovnímu prostředí ve firmě. A v neposlední řadě se připravte i na přípravu personálních analýz a zpráv podle interních potřeb vašeho zaměstnavatele.

Lákala by vás taková práce? Pak vsaďte na rekvalifikační kurz personalista v Praze, pořádaný přes úřad práce. Nemůžete najít uplatnění ve svém oboru? Jděte tam, kde je po nových pracovnících skutečně poptávka. Více info na stránkách Rekvalifikacnikurzy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..