Wine Glasses Table Dinner  - k-e-k-u-l-é / Pixabay

Italská vína: Jak chutnají, a jak vyberete to nejlepší?

Italská vína jsou známá především svojí kvalitou a skvělou chutí, kterou ocení i lidé, kteří popíjení vína moc neholdují. Tento nápoj se tak hodí skvěle nejen k romantické večeři, ale i dlouhému popíjení a degustaci. Pokud však chcete opravdu poznat, jak pravá italská vína chutnají, budete si muset nejprve dát pořádně záležet na jejich výběru.

Dobrá značka ještě nemusí znamenat kvalitu

Pokud si chcete dopřát opravdu kvalitní víno, měli byste se zaměřit na italská vína. Ta si vybudovala během desítek let nebo lépe stovek let na trhu skvělou pověst, díky které se těší i velké oblibě. Bohužel o dobré chuti nemusí vždy rozhodnout známá značka, ale naopak vinice, kde víno rostlo a bylo připravováno.

Mezi nejznámější oblasti v Itálii, kde je víno pěstováno, se nepochybně řadí Toskánsko. To ale není v žádném případě jediné a setkat se tak můžete i s dalšími devatenácti italskými regiony, které jsou známé produkcí kvalitních vín.

Tip na článek  Víte, na co se zaměřit při výběru lednice?

Kvalitní vína produkuje například:

  • Basilicata,
  • Lombardia,
  • Calabria,
  • Lazio,
  • Campania,

Vsaďte již na ověřená vinařství a vína

Jestliže se nechcete spálit, bude lepší, když budete vybírat již ověřená vína. Pomyslnou sázkou na jistotu je Prosecco, které můžete popíjet třeba i celý večer. Opravdu kvalitní je například Valdobbiadene Prosecco Superiore, které se vyznačuje především svojí květnatou vůní a krémovou chutí s nádechem karamelu a citrusů.

Italská vína té nejvyšší kvality můžete nakoupit na českém e-shopu VinoDoc, který se jejich přímým výběrem zabývá již od roku 2013. Všechna vína navíc prochází přísnou kontrolou a hodnocením, díky čemuž si můžete být jistí, že vždy dostanete opravdovou kvalitu. V nabídce obchodu však můžete najít i další sortiment, včetně špičkových balzámových octů či panenských olejů.