Gazebo Pond Sunset Sunrise Dawn  - myough / Pixabay

Jak přizpůsobit zahradní altán již hotovému prostoru

I když často budujeme zahradní stavby už na samém počátku založení zahrady, leckdy je potřebujeme doplnit nebo obměnit v době, kdy je již celý koncept zahrady hotový. A jak tedy na to?

Seznamte se s několika základními triky, které zaručí, že vaše zahradní dřevěné altány, přístřešky nebo třeba pergoly budou dokonale ladit se svým okolím.

Inspirujte se prvky ze svého okolí

Podívejte se na to, jak vypadá ostatní vybavení vaší zahrady a snažte se některé dílčí prvky zkopírovat právě na vzhledu altánu. Může jít o vyřezávané prvky zábradlí, řešení střechy či alespoň ozdobné dekorační prvky. Pokud je na ploše zahrady zopakujete vícekrát, zajistí to celkový soulad a harmonii.

Vsaďte na nevšední barvy

A nemusíte vždy sázet jen na surové dřevo. Pamatujte si, že dřevěné altány nebo třeba přístřešky na auto mohou získat vzdušnost, když je po dokončení natřete světlými barvami:

  • bílá propůjčuje stavbě jasnost a optimismus,
  • světle růžová jí dodá teplo a něhu
  • a modrá udělá její design téměř neviditelným.
Tip na článek  Pískoviště jako oblíbená zahradní hračka

Kde pořídit vše potřebné?

Ať už hledáte klasické dřevěné zahradní pergoly, zahradní altány, přístřešky na auta (nebo třeba zahradní techniku) či třeba rovnou garážová stání, vsaďte na specialisty. Právě na tento segment trhu se zaměřuje firma Pergola Dřevěná s.r.o. A v čem se liší od jiných výrobců na trhu?

Především v tom, že všechny jejich výrobky jsou vždy vytvořeny podle přání a požadavků zákazníka. Výsledný model proto není uniformním zahradním doplňkem, ale řešením na míru, a to samozřejmě vždy s přihlédnutím k technologickým možnostem a využitelnému prostoru. A zvolit lze i možnost vlastní montáže – získáte jak kompletní spojovací materiál, tak i opravdu detailní návod. Sestavení svého nového zahradního pomocníka tak zvládnete i Vy. Vice se dozvíte na stránkách pergola-drevena.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..