Jak správně na životopis

Ztratili jste práci a potřebujete co nejrychleji sehnat novou? Při hledání nového zaměstnání se nejprve prokazujete potencionálním zaměstnavatelům životopisem, který když je zaujme, pak si vás pozvou na pohovor, kde můžete ukázat, že jste ti nejlepší.

V dnešní době zná asi každý někoho, kdo přišel o práci. Je jedno jestli svoji vinou či kvůli hromadnému propouštění v době ekonomické krize. Najít novou práci není lehké. Ano existují profese, kde jsou pracovníci hledáni neustále, ale ne vždy tam dlouho vydrží. Jedná se především o práci v pohostinství, která nebývá dobře placená a také zde nelze hovořit o kariéře. Nezaměstnaní se většinou ucházejí o pracovní pozice, kde je perspektiva budoucího vývoje. Chtějí pracovat v dobrém kolektivu, s dobrou pracovní dobou, optimálně i na dobře placeném místě, kde třeba do budoucna je možný i nějaký vývoj. K tomu, abyste sehnali dobrou práci a přesvědčili zaměstnavatele, že vy jste ti praví na vypsanou pracovní pozici, vám určitě pomůže i dobře napsaný životopis.

Životopis je základ, protože pokud zaměstnavatelé ve vaší osobě uvidí potenciál, pak si vás pozvou k osobnímu pohovoru, kde jim můžete ukázat, jak jste dobří. Dnes se zasílá téměř výhradně strukturovaný životopis, který obsahuje strohé údaje v bodech, ale i zde je prostor k tomu, aby vypadal hezky a zapůsobil. Vzor různých životopisů naleznete i na internetu, kde bývá k dispozici i šablona pro online životopis, která vás může zaujmout. Mnohá zaměstnání vyžadují i anglický životopis, který se píše trošku odlišně a je potřeba se držet používané terminologie. Na některá místa je požadován i klasický životopis, kde se uchazeč o sobě rozepíše a není psán pouze v bodech.

Potraviny nakupuje každý. Někdo pravidelně, někdo dle potřeby. Většina z nás je hlavně v poslední době velmi citlivá na cenu. K tomu abychom co nejvýhodněji nakoupili, slouží i leták Kaufland, kde se dočtete o akcích na vybrané výrobky. Nakupovat podle letáků není špatné, i když někteří to odsuzují. Pokud nakupujete zboží, které je v akci, ušetříte nemalé finanční prostředky, protože například prací prášek je zbytečné kupovat za plnou cenu, pokud jej akutně nepotřebujete!