Kalibry a měřidla jsou nepostradatelnou součástí každé výroby. Jaké výhody vám dokážou nabídnout?

Pokud chcete svým klientům dopřát maximální kvalitu a přesnost, určitě byste měli investovat do nákupu kalibrů a měřidel. Ty vám zaručí přesnou výrobu a pomohou vám snížit náklady na poškozené výrobky. Úspory budete moci sledovat i v případě samotné výroby, která bude kvůli efektivní kontrole výrazně rychlejší a plynulejší.

Kalibry se vyrábí hned v několika provedeních

Během výroby je důležitá zejména kvalita, efektivita a také rychlost. Málokomu se podaří dosáhnout všech těchto vlastností, a to především v případě, že nejsou do výroby zapojeny kontrolní mechanismy, které dokážou výrobu výrazně zefektivnit. Jedním z takových mechanismů je i kalibr, který slouží k rychlé a přesné kontrole výrobků.

Vybírat přitom můžete hned z několika kalibrů, které využijete při výrobě celé řady výrobků s různými rozměry. Mezi nejvyužívanější typy se řadí závitové kalibry, které slouží ke kontrole závitů. Podobně fungují i válečkové kalibry kontrolující rozměry oválných otvorů. Základním typem kalibru je třmenový kalibr, který dokáže efektivně překontrolovat veškeré vnitřní rozměry.

Tip na článek  Jak vybrat kalendář

Nákup kalibrů vám pomůže snížit náklady na výrobu

Pokud zapojíte kalibry do své výroby, můžete v první řadě počítat se snížením nákladů na výrobu. Jedním z prvních efektů je snížení počtu zmetků, které budou odhaleny po každém větším úkonu – ve výsledku tedy nebudete plýtvat čas na úpravu již poškozeného kusu. Tím se zvýší i samotná rychlost výroby, přičemž vaši zaměstnanci nebudou muset zbytečně svépomocí kontrolovat výrobky, u kterých ani tak nedokážou zajistit kvalitu a přesnost.

Tu vám naopak dokážou nabídnout kalibry, které není nutné opětovně přeměřovat. Největší nabídku kalibrů a měřidel naleznete u české firmy Michovský – TOOLS s.r.o., která se zabývá výrobou nástrojů pro firmy zaměřené zejména na obrábění kovů – běžně tedy poskytuje i řešení na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..