Moderní markýzové látky

Markýzy patří mezi venkovní prvky stínící techniky, které jsou neustále vystaveny působení vnějších vlivů, jako je déšť, slunce a změny teplot. A proto musí být markýzy vyrobeny z odolných látek, které jsou zárukou jejich stálého vzhledu a dlouhé životnosti.    

Odolné vůči vnějším vlivům 

Při výběru markýz se vyplatí vsadit na kvalitní dodavatele, kteří nabízejí markýzy vyrobené z látek odolných vůči působení vnějších vlivů prostředí, jako je především déšť nebo UV záření, což zaručuje jejich dlouhou životnost. Především odolnost vůči vodě je v našich podmínkách velmi důležitá. Mimořádně dlouhou životností se vyznačují látky markýz Rolrols, které se vyrábějí z 100% akrylového vlákna a jsou stálobarevné. Rolrols spolupracuje s předními výrobci potahových látek, jako je rakouská firma Sattler, kde je impregnace proti vodě a plísním považována za standard. Markýzy Rolrols navíc obsahují UV stabilizátor a jsou opatřeny celkovou antistatickou úpravou. Díky tomu činí jejich životnost až 15 let.

Na vzhledu záleží 

Protože markýzy dotvářejí vnější tvář domu, je důležité, nepodcenit při jejich volbě ani design použitých textilií. Specializovaní prodejci markýz nabízejí možnost výběru z nepřeberného množství barev (například u Rolrols si můžete vybrat z 251 barevných kombinací) a díky tomu můžete markýzy dokonale sladit se vzhledem svého domu. Velké oblibě se těší nejen jednobarevné potahové látky, ale také optimistické proužkované vzory. Více na www.rolrols.cz