Nejzelenější ostrov? Zakynthos v Řecku!

Nejzelenější ostrov? Zakynthos v Řecku!

Drtivá většina turistů, kteří zamíří do Řecka, si tuto oblíbenou letní destinaci zamiluje natolik, že se sem touží dříve nebo později vrátit. Pokud ve vás dovolená Řecko vzbuzuje zvědavost, libé pocity nebo dokonce pocity nedůvěry, nepřestávejte číst následující řádky! Chcete-li si užít týden či dva v dokonalém pozemském ráji, toužíte po tyrkysovém moři a jedné z nejkrásnějších zátok a pláží světa, pak je právě vám určen ostrov Zakynthoszelený klenot Středomoří.

Co zajímavé vás čeká na Zakynthu?

Ostrov Zakynthos patří společně s ostrovem Korfu k nejzelenějším a největším. Bohatá fauna a flora, stejně jako početná nabídka pláží pro romantiky i rodiny s dětmi, dělají z ostrova jeden z nejoblíbenějších napříč celým Řeckem. Pokud sem zavítáte, připravte se na okouzlující přírodní scenerie, romantiku, která na vás bude dýchat takřka z každého rohu, historií oplývající uličky, v nichž není jednoduché ztratit se, okouzlující západy slunce, ale třeba i pašeráckou zátoku, která společně se svou pláží patří k těm nejnavštěvovanějším a nejfotografovanějším místům ve Středozemí.

Pašerácká zátoka Navagio

Výlet na Navagio stojí za to! Plavba, na které vás doprovázejí rozpustilí delfíni, slunce v zádech a jedinečný, mořskou solí provoněný vzduch je pouze začátek celého dobrodružství. Zničeho nic se před vámi vynoří zcela jiná krajina, než na kterou jste byli zvyklí v jednotlivých turistických letoviscích. Ostré skály, bičující mořský příboj, stejně jako obří modré jeskyně, ve kterých si dokonce můžete zaplavat a sledovat podmořský život několik desítek metrů pod vámi, vystřídá okouzlující zátoka Navagio s vrakem údajné pašerácké lodě. Koupání v této zátoce je nezapomenutelným zážitkem. Tyrkysová voda, díky jejíž minerální povaze nejste schopni dohlédnout na dno, má barvu, která se rovná umění šikovného počítačového grafika.

Tip na článek  Jak levně bydlet v Praze? Levné ubytování v apartmánech

Vybírejte výhodný zájezd třeba již nyní

Kdo jednou Navagio navštíví, ten tuto vzpomínku nedokáže vytěsnit z paměti. Pokud chcete na dovolené na Zakynthu ušetřit, sledujte aktuální nabídky first minute Řecko a během léta se potom zaměřte na nabídky last minute Řecko a vybírejte z cenově výhodných variant.

Nejzelenější ostrov? Zakynthos v Řecku!
Chillsoffear / Pixabay