Nekupujte nový notebook, postačí vám výměna baterie!

StartupStockPhotos / Pixabay

Notebooky přinesly naší době nespočet výhod. To jenom díky nim můžeme pracovat, kdekoliv se nám zachce. Díky notebookům můžeme svoji práci či věci do školy nosit stále při sobě. Můžeme si je vzít do školy, do kavárny či z domu do kanceláře. Jenže k tomu je potřeba, aby notebook vydržel i bez elektřiny a k tomu je pak potřeba kvalitní baterie. Ale kde takovou baterii, s níž náš notebook vydrží sehnat?

Klasický příklad

Určitě to všichni znáte. Koupíte si nový notebook. Jste nadšení, protože s ním můžete pracovat i na místech, kde se k elektřině zrovna nepřipojíte. Dlouhou dobu si vychutnáváte práci v autobuse, ve vlaku, v přeplněné kavárně a také na lavičce v parku. Jenže pak začne výdrž vaší baterie klesat. Vydrží jen dvě hodiny, hodinu a nakonec nevydrží bez elektřiny ani minutu. Co v takovou chvíli dělat? Zapomeňte na radikální řešení a výměnu celého notebooku. S námi vám postačí výměna baterie.

Jak baterii do notebooku vybrat?

Pokud i vám baterie odchází, pokud i váš notebook nevydrží bez elektřiny a pokud jste se rozhodli tuto situaci řešit koupí nové baterie, pak vás určitě zajímá, jak takovou baterii do notebooku koupit. V dnešní době to není žádný problém. Existuje spousta specializovaných prodejen, kde nové baterie do notebooků pořídíte. Postačí sednout si k notebooku a novou baterii vybrat z pohodlí svého domova.

Tip na článek  Vybíráme elektroniku: Jak nešlápnout vedle?

K tomu, abyste vybrali správnou baterii, vám mnohdy postačí vědět, jakou značku a model notebooku máte (například baterie do notebooku Acer). Vybírat však můžete i podle dalších prvků a charakteristik, jako jsou napětí a kapacita baterie, také počet a typy článků. Pak už jen postačí otevřít si e-shop, zadat do vyhledávače potřebné informace a vybrat si ten správný model za příjemnou cenu.

Kde baterii vybrat?

Baterie do notebooků můžete nakupovat jak v kamenných prodejnách, tak i internetových obchodech. Jedním z takových kvalifikovaných e-shopů s pestrou nabídkou je například Aku-Shop.cz. Zde najdete veškeré potřebné baterie (například často vyhledávané baterie do notebooku HP).