Bedroom Bed Sleep Relaxation Room  - 5460160 / Pixabay

Nevíte, jak si zútulnit vlastní bydlení? Zkuste si pohrát s úložnými prostory

Cílem každého je nepochybně vytvořit ze svého bydlení místo, které bude útulné a zároveň praktické. Dosáhnout toho ale může být někdy i pěkný oříšek. Velkou roli v tom, jak bude daná místnost působit, totiž hrají úložné prostory. Doby, kdy jste si mohli pořídit pouze nevzhledné skříně jsou však dávno pryč, a proto pro vás máme pár tipů, jak si svůj dům či byt vybavit mnohem efektivněji.

Stěny využijte naplno

Zejména u menších místností se vyplatí zaměřit především na stěny. Ty jsou vhodné k umístění různých systémů polic a skříněk, se kterými získáte nejen dostatek úložného prostoru, ale vaše místnost bude navíc opticky větší. Samozřejmě záleží i na tom jaké materiály zvolíte. Pro zvětšení místnosti jsou vhodné světlejší barvy a odstíny. Velkou výhodu mají majitelé místností s vysokými stropy, které nabízí mnohem více možností, jak takovou stěnu využít.

Do menších místností si pořiďte raději komody

I bydlení v menších bytech či místnostech může být útulné. Stačí když namísto běžných skříní vsadíte na komody. Ty i přes svoji menší velikost dokážou nabídnout dostatek prostoru. S postupem času se začal vyvíjet i jejich vzhled, což vedlo k tomu, že se v současnosti setkáte s různými typy komod. Ty tak nemusí mít pouze klasické šuplíky, ale i poličky, skříňky nebo posuvné dveře.

Podobně jako u jiného nábytku, máte i zde možnost vybírat z široké škály variant. Ty se liší podle ceny, kterou do komody chcete investovat. U levnějších kousků jsou využívány k výrobě materiály jako lamino, plast či sklo. Pokud se ale nebojíte trochu připlatit, příjemně vás překvapí kvalitní komody z masivu, které svým vzhledem uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Žádný prostor by neměl zůstat ladem

Pokud bydlíte v menším bytě měli byste myslet na to, aby žádný prostor nezůstal jen tak ladem. Pokuste se využít veškeré prostory, které můžete proměnit v úložiště svých věcí. Zároveň je ale nutné dbát na to, abyste ze svého bydlení nevytvořili výstavu různých poliček a skříněk.

Tip na článek  Trápí vás plíseň na stěnách?

Vždy se tedy řiďte pravidlem, že méně je někdy více a namísto několika menších poliček raději vsaďte na delší police. Zajímavým řešením jsou i postele s úložnými prostory, které vám pomohou vyřešit problémy s tím, kam uložit většinu vašich věcí. Vhodné jsou například do menších ložnic, do kterých si nemůžete dovolit pořídit skříň.

Vestavěná skříň vám ušetří spoustu prostoru

Jedním z posledních řešení, jak si zútulnit svoje bydlení a zároveň získat více prostoru, je vestavěná skříň. Ta se hodí právě do menších místností, jako je ložnice nebo chodba. Tyto skříně jsou často navrhovány přímo na míru, díky čemuž je můžete vměstnat i do atypických místností, včetně podkroví, kde vám může dělat problém zkosená střecha.

Podobným způsobem je možné řešit i nedostatek prostoru v kuchyních. Na trhu se v současnosti můžete setkat už s takzvanými vestavěnými kuchyněmi, které zaberou mnohem méně místa. Jestli si nevíte rady a chcete načerpat inspiraci, zkuste třeba nábytek XXXLutz. Ten se již delší dobu specializuje na navrhování kuchyní i dalších místností. Kromě toho se ale řadí i mezi jedny z mála prodejců, kteří se vyznačují skvělým poměrem mezi cenou a kvalitou.

Vsaďte na úložné boxy

V neposlední řadě je nutné zmínit i úložné boxy, které získávají čím dál tím více na oblibě. S jejich pomocí můžete uspořádat prakticky cokoli a dát svým věcem nový řád. Využít je však můžete i uvnitř skříní, díky čemuž v nich získáte více prostoru. Nevěříte? Malý box totiž zabere mnohem méně místa než desítky věcí poskládaných na sobě. Navíc se vyhnete i nepořádku, kterému se při hledání věcí ve skříni bohužel nevyhnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..