Oblíbené značky pneumatik

Začíná se blížit období, kdy je nutné mít vůz přezutý na zimní pneumatiky. Pokud nemáte zimní pneumatiky na přezutí, je potřeba si je pořídit. Pořiďte si zimní pneumatiky od značek Barum, Continental nebo Bridgestone a užívejte si dlouho jejich skvělé jízdní vlastnosti.

Od 1. listopadu je podle zákona nutné používat zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky je potřeba použít, pokud se dá předpokládat, že bude sníh, námraza nebo náledí. Zimní pneumatiky poskytují maximální komfort při provozu automobilu v zimních měsících, kdy je sníh a náledí téměř na denním pořádku. Jsou vyráběny z materiálu, který je těmto podmínkám maximálně přizpůsoben a provoz vozidla je tak bezpečnější. Pokud byste totiž používali letní pneumatiky, snadno se vám může stát, že vozidlo bude ujíždět a nebude dostatečně držet na vozovce. V nabídce naleznete i pneumatiky univerzální, avšak u nich musíte počítat, že nenabízí stoprocentní podmínky pro obě období, ale jen nutný kompromis.

Zimní pneumatiky nabízí mnoho společnosti. Využijte proto nabídky od společnosti Barum, která je nejen u nás velmi populární. Svoji historii má již od roku 1931, kdy je začal vyrábět Tomáš Baťa v Otrokovicích. Postupem času se dostaly na světovou špičku a nabízí vynikající poměr mezi cenou a výkonem. Tato značka je velmi vyhledávaná. Nyní patří do skupiny značky Continental. Pneumatiky Continental pochází z Německa a v současné době se jedná o druhého největšího výrobce pneumatik na světě. Největším výrobcem je pak japonský gumárenský konglomerát Bridgestone, který byl založen stejně jako Barum v roce 1931. Pneumatiky Bridgestone jsou využívány i pro závodní automobilismus a jsou přizpůsobeny pro mnoho povrchů.