Money Coins Currency Finance  - carlitocanhadas / Pixabay

Pasivní příjem: Co to je a jak si ho můžete vybudovat i vy?

V České republice se jako největší problém jeví finanční gramotnost, která je však důležitá pro všechny občany bez rozdílů. Právě proto stále většina lidí nemá ponětí o tom, co je to pasivní příjem, který pro ně může být i cestou k finanční nezávislosti. Co je to pasivní příjem a jak na jeho tvorbu? Pojďte se na to s námi podívat.

Klíčem k finanční nezávislosti je investování

Finanční nezávislost a klidný důchod je cílem téměř každého. Jen málokdo k tomu ale podniká potřebné kroky, což je jedním z důvodů, proč se stále více lidí potýká s finančními problémy. Téměř jedinou cestou ke stanovenému cíli je investování, se kterým si můžete připravit opravdu slunnou budoucnost.

V nabídce přitom máte buď dlouhodobé, nebo krátkodobé investice, se kterými můžete postupně generovat svůj vedlejší příjem. Vaším cílem by měl být však pasivní příjem, ke kterému je nejvhodnější dlouhodobější investování. To vám bude totiž pravidelně přinášet výdělky, které se v průběhu času natolik zvýší, že s nimi budete schopni pokrýt téměř veškeré své výdaje.

Tip na článek  Nejlevnější povinné ručení

Vytvořit si pasivní příjem je mnohem jednodušší, než se zdá

Pokud je tedy vaším cílem právě pasivní příjem, měli byste s jeho tvorbou začít, co možná nejdříve. Jedině tak budete schopni vytvořit portfolio, které vám bude přinášet tisíce či více korun měsíčně. Jestliže se neřadíte mezi zkušené investory, bude pro vás nejlepší alternativou investování prostřednictvím investičních platforem.

Jako příklad lze uvést platformu Bondster, která funguje na principu P2B investic. Konkrétně je zde možné investovat do zajištěných úvěrů, které vám mohou ročně přinést až 14% návratnost. Platforma je navíc ověřená a také důvěryhodná – jejím majitelem je totiž společnost CEP Invest Private Equity a partnerem známá společnost ACEMA Credit Czech.