Potřebujete vyřešit dopravní značení? Obraťte se na specializovanou firmu

Existuje mnoho důvodů, proč můžete potřebovat jako soukromá osoba řešit instalaci dopravního značení. Ačkoliv se většinou jedná o záležitosti, které jdou mimo nás, protože jsou v kompetenci různých státních institucí, jako jsou třeba obce a jiné, tak vlastníci komunikací můžete být i jako soukromé osoby. Typickým příkladem jsou potom různá parkoviště nebo příjezdové cesty k soukromým nemovitostem. Tady všude i jinde můžete chtít instalovat dopravní značení. Jak na to?

Instalaci musí provádět odborná firma

Protože to není věc, kterou pravděpodobně každý dělá běžně, podíváme se, jak na to. V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že instalaci dopravního značení musí zajistit specializovaná firma. Jedná se o firmu, která vlastní příslušnou certifikaci pro instalaci takového značení. To má například firma dopravní značení Praha AZznačky. U této firmy a jakékoliv jiné firmy s certifikací si můžete objednat instalaci dopravního značení, které mohou být různého typu a o kterých si něco povíme ještě dále. Instalaci certifikovanou firmou je potřeba provést zejména proto, že dopravní značení musí:

  • Splňovat veškeré zákonné předpisy o svém provedení i viditelnosti
  • Být zcela v souladu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích
Tip na článek  Dentální klinika na Praze 5

Instalace dopravního značení zkrátka není jen tak. Je také dobré, abyste si vybrali firmu, která již má dlouholeté zkušenosti a dobré reference, abyste zamezili případným nesrovnalostem v projektu. Dobrá firma vám nabídne instalaci značení na klíč od samotného návrhu, nacenění až po realizaci.

Rozhodněte se, jaké značení potřebujete

Určitě je také vhodné, abyste věděli, jaké dopravní značení budete chtít instalovat. Typické je samozřejmě svislé dopravní značení, které představuje běžné dopravní značky u silnice. Toto značení musí být dobře viditelné pro řidiče a instaluje se napevno. Můžete si ale také pronajmout přenosné dopravní značky a samozřejmě je tady i vodorovné dopravní značení na vozovce.