Gold Bars Gold Shop Gold Is Money  - hamiltonleen / Pixabay

Proč dát při volbě investice přednost zlatu před stříbrem nebo platinou?

Zlatí slitky a mince mají i dnes  své nepopiratelné kouzlo. Většina lidí si je však pořizuje spíše kvůli tomu, že drahý kov, který je na ně použit, si zachovává svou hodnotu i navzdory mnohdy divoké situaci na ekonomickém trhu.

Ovšem proč je ve hře právě investiční zlato a nikoli stříbro nebo třeba platina? Rozdíly mezi těmito kovy jsou velmi významné a rozhodně se vyplatí seznámit se s nimi blíže.

Zlato vs. stříbro – proč si zvolit barvu slunce?

Řada lidí se diví tomu, proč by měli dát přednost investici do zlata, když je na burzách i ve specializovaných obchodech stejně dobře dostupná platina i stříbro. Ovšem odpověď na tuto otázku je jasná. Doporučit vám ho musíme především kvůli DPH. Nákup zlata je totiž od této povinnosti osvobozen, a to jako jediný. Pro stříbro ani platinu tato výjimka neplatí. Není tedy třeba část financí odevzdávat státu.

Tip na článek  Rychlá půjčka bez zbytečného papírování je tu doslova pro každého!

A má tedy zlato nějakou nevýhodu? Snad jen takovou, že v současnosti není na trhu žádná česká mincovna, která by produkovala tuzemské zlaté slitky. Musíte se tedy spolehnout na zahraniční dodavatele. Žádná slovenská mincovna nepatří mezi uznávané výrobce zlatých slitků.

Vsaďte na švýcarské a německé zlato

Většina zájemců své zlato získává od pojišťoven a penzijních fondů. Ovšem nakoupit ho můžete i přímo a to samozřejmě bez jakéhokoli navýšení ceny prostřednictvím nejrůznějších poplatků těmto zprostředkovatelům. Mnohem výhodnější je proto pořízení tohoto kovu přímo od dodavatelů, kteří ho berou z prověřených zahraničních rafinerií.

Ale dbejte na to, aby pro vás byla cena zlata opravdu výhodná. U jednotlivých společností se totiž může lišit. Výhodně ho pořídíte třeba na stránkách Zlatovna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..