Skartace dokumentů profesionálně

Skartace citlivým dat a dokumentů bývá velmi často podceňována. Vyvarujte se vyhazování důležitých dokumentů do běžného odpadu a nechte si je zlikvidovat od společnosti REISSWOLF!

Skartace citlivých dat není ve všech firmách vyřešena. Pokud se pak dostanou na světlo světa citlivé údaje a to od vaší společnosti, pak máte problém. Většina společností využívá mnoho dat, které by měly zůstat pouze mezi tou společností a druhou stranou. Mnohdy jsou to osobní údaje, nebo třeba smlouvy či obchodní nabídky, které jsou nežádoucí, aby kdokoliv viděl. Ano ve většině firem již existují skartovačky, ale bohužel se jedná ve většině případů o přístroje pro menší skartace, protože po skartování většího množství dokumentů se přehřívají, přestávají pracovat a vy tak dokumenty nemůžete zlikvidovat. Máte-li proto větší množství těchto dokumentů, bývá lepším řešením je ukládat na jedno místo a poté je nechat celkově zlikvidovat.

Skartace je důležitá nejen pro papírové dokumenty, ale i pro nosiče dat jako jsou například CD, DVD či harddisky, protože například na harddiscích lze data sice vymazat, ale i tak se zde uchovávají a lze je znovu získat. Fyzicky jsou z harddisku odstraněny, až když jsou vyloženě přepsány jinými daty, o čemž se však nedozvíte a může to trvat i několik let. Nechte si proto i tato data zlikvidovat, ať máte jistotu, že jste nic nepodcenili. Fyzické datové nosiče jsou likvidovány pomocí velkokapacitního drtiče. O veškerých dokumentech a datech na skartování získáte certifikát, kde je uvedeno, že byla provedena jejich fyzická a zároveň ekologická likvidace.

Domluvte si schůzku se zástupci společnosti REISSWOLF a nechte si zpracovat nabídku, která bude odpovídat požadavkům vaší společnosti. Jsou k dispozici řešení jak pro malé či velké firmy, ale i pro živnostníky nebo fyzické osoby. Občas má každý potřebu skartace, tak není problém si dohodnout podmínky. Velkým firmám lze přistavit i bezpečnostní kontejnery, které jsou po naplnění odvezeny. Doprava probíhá v rámci celé České republiky.