Srovnání pneumatik

Staré pneumatiky dosloužili a vy si potřebujete koupit nové? Na trhu je však široká nabídka nejrůznějších značek, a vy nevíte, které z nich si vybrat? Vyberte si přesně ty pneumatiky, které budou maximálně splňovat vaše požadavky.

Výběr pneumatik není snadný. Každá značka nabízí širokou nabídku pneu v různých cenových relacích. Ani u pneumatik nemusí platit, že levné pneumatiky jsou špatné, proto si vybírejte podle jejich vlastností tak, abyste maximálně uspokojili vaše potřeby. V základu se pneumatiky dělí podle ročního období. Zimní pneumatiky jsou dle zákona povinné a to od 1. listopadu. Je nutné je mít na vašem autě, pokud v průběhu jízdy lze očekávat, že bude sněžit, nebo že bude na silnici námraza.

Nebudete-li je za těchto podmínek mít, může vám hrozit i pokuta. Zimní pneumatiky jsou z měkčího materiálu, který lépe přilne k povrchu vozovky. Mají vzorek uzpůsobený jízdě ve sněhu nebo na ledu, takže v zimních měsících poskytují ty nejlepší jízdní vlastnosti. Pokud byste je používali i v létě, pak díky měkčímu materiálu se vám budou rychleji sjíždět. Často využívané je i to, že pokud již pneumatiky nelze použít na další zimu, pak si je řidiči nechávají na automobilu a takzvaně je dojíždějí po zimě.

Na léto jsou pak určeny letní pneumatiky, které jsou tvrdší a tím pádem se na vozovce méně sjíždějí. Vzorek je přizpůsoben provozu na suchých komunikacích nebo při dešti. V případě, že teploty klesnou pod 7 stupňů Celsia, pak je dobré zvážit již používání zimních pneumatik, protože ty letní nezaručují bezproblémový provoz. Určitou alternativou jsou i celoroční pneumatiky, které se snaží pokrýt požadavky na provoz v zimě i v létě.

Při výběru pneumatik musíte brát v potaz i rozměr pneumatiky a rychlostní a nosnostní index, což jsou údaje, které obvykle naleznete ve velkém technickém průkazu. Teď už jen stačí si vybrat značku. Mezi nejznámější a nejvíce vyhledávané patří pneumatiky Barum, Dunlop, Matador, Michelin, GoodYear, Pirelli nebo třeba Kleber.

Tip na článek  Operativní leasing

Pneumatiky Barum jsou nejen u nás velmi oblíbené. Jejich výroba má v Čechách dlouholetou tradici a na českém trhu se jedná o nejprodávanější značku. Velmi oceňován je především jejich poměr mezi cenou a výkonem, vysoký kilometrový výkon a spolehlivost na mokré i suché vozovce. Tyto špičkové vlastnosti byly prokázány i v mnoha nezávislých testech. Pneumatiky Dunlop jsou známé i díky používání ve všech sportech pro jednostopá i dvoustopá vozidla. Při správném nafouknutí, pravidelných kontrolách a dobré údržbě poskytují větší bezpečnost, komfort ovladatelnost na vozovce i snížení nákladů na provoz. Pneumatiky Pirelli splňují i náročné použití v extrémních podmínkách. Inovační směs použitá v běhounu, zajišťuje výbornou přilnavost, výjimečný záběr na suché i mokré vozovce i tichý provoz. Obvykle se jedná o dražší pneumatiky, ale vynikající kvality. Firma Michelin se řadí mezi největší výrobce pneumatik na světě. Vyrábí pneumatiky nejen na automobily, ale například i na letadla. Jejich pneumatiky se vyznačují vysokou kvalitou, dobrý výkonem i dlouhou životností. Společnost GoodYear se také řadí mezi největší globální výrobce pneumatik. Firma má zastoupení na všech kontinentech světa. Oblast pneu neustále zdokonaluje řadou nových poznatků a vyvíjí nové technologie, díky nimž se snaží dovézt jejich pneumatiky k naprosté dokonalosti.

Komentáře nejsou povoleny.