Umíte se vyznat v pestré nabídce kalibrů?

Jestliže se i vy musíte potýkat s nutností porovnávání konečných velikostí součástek nebo výrobků zhotovených ve vaší dílně, pak vám problematika kalibrů nejspíš nebude tak úplně neznámá. Přesto se rozhodně hodí si několik pojmů zopakovat.

Vybíráte třeba kalibr m42x1,5? Pak byste měli vědět, že je k mání jak v trnovém, tak i v kroužkovém provedení. Podívejte se na to, co byste měli vědět o jeho výběru.

Co to vlastně ten kalibr je

Jde o měřidlo, které vám pomůže určit, zda hotový výrobek odpovídá zadaným parametrů. Má vždy dvě strany – dobrou a zmetkovou. Tu první je možné do výrobku zasunout (nebo na něj nasunout) bez problémů, ta druhá by neměla „pasovat“ nikdy. Snadno se tak vyznáte i v milimetrových odchylkách, aniž byste si museli vzít k ruce měřidlo.

Když chcete atyp, pak nepřistupujte na kompromisy

Je mnoho provedení, jež mohou kalibry m42x1,5 mít. Může jí o ty závitové, třmenové či třeba válečkové. Ovšem pokud si je potřebujete z jakéhokoliv důvodu přizpůsobit na míru, zbytečně to neodkládejte. Jde o službu už vcelku běžnou a levnou, která vám však v provozu může ušetřit cenný čas. A kde se tedy po tomto vybavení poohlédnout?

Tip na článek  Ideální dárek pro novomanžele - Svatební dukát

Vybírejte tam, kde se přizpůsobí vašim přáním a požadavkům

Potřebujete jinou toleranci nebo třeba třeba levé provedení? Pak jděte tam, kde kalibry přímo vyrábí a rádi vám vyjdou vstříc. Naším tipem jsou specialisté ze stránek Kalibry.cz. Zaměřují se právě na tento typ pomůcek a svým zákazníkům nabízí po všech stránkách široký sortiment kontrolních kalibrů a měrek.

Vyberete si u nich kalibry pro všechny typy závitů. K mání jsou tedy jak staré dobré trny pro vnitřní závity, tak i kroužky určené pro vnější závity. Většina modelů z tohoto uceleného sortimentu kalibrů je skladem. E-shop přímo od výrobce vám tak může garantovat nejen výhodnou cenu, ale také (a to především) rychlé a komfortní dodání.

Zdroj obrázku: web inzerenta