drilling machine, impact drill, rechargeable drill

Vrtačka aku: jak na její správný výběr a na co si dát pozor?

Správný výběr aku vrtačky je klíčový pro efektivní a pohodlnou práci v domácnosti, ale i v práci. Většina začátečníků se však může v široké nabídce různých modelů rychle ztratit. Právě proto jsme pro vás sepsali krátkého průvodce výběrem správné aku vrtačky, v němž vás provedeme nejen nejdůležitějšími parametry, ale i tím na co byste si měli dát pozor.

Zaměřte se na účel vrtačky

Prvním krokem při výběru správné aku vrtačky je zvážit účel jejího použití. Domácí vrtačky jsou obvykle menší a méně výkonné, zatímco profesionální modely nabízejí vyšší výkon a jejich konstrukce je robustnější. Důležité je také zohlednit napětí a kapacitu baterie, jakou akuvrtačka disponuje. Vyšší napětí znamená více výkonu, ale také větší hmotnost, zatímco vyšší kapacita baterie zaručuje delší dobu provozu mezi nabíjením.

Věnujte svoji pozornost použité baterii

Jak jsme nakousli již výše, je třeba zvážit druh baterie a výkon vrtačky. Nejběžnější jsou Li-Ion baterie, které nabízejí vysokou kapacitu, dlouhou životnost a rychlé nabíjení. Ni-MH baterie jsou starší technologie, ale i tak mohou být stále vhodné pro některé modely aku vrtaček. Pozor si dejte i na točivý moment, kdy platí, že vrtačky s vyšším maximálním točivým momentem a více rychlostmi nabízí lepší kontrolu nad prací a snazší práci s různými materiály.

Tip na článek  Různé typy mikrofonů a jejich použití

Z hlediska práce je důležité zvážit také ergonomii a hmotnost vrtačky. Vyberte si vrtačku, která je pohodlná pro držení a manipulaci. Pro jistotu vyzkoušejte více modelů a zvažte jejich hmotnost, tvar a rozměry. V neposlední řadě je podstatná akuvrtačka cena, kdy se můžete snadno přehoupnout i přes několik desítek tisíc korun. Pokud hledáte opravdu kvalitní aku vrtačku, můžete se obrátit i na e-shop Simek.eu, kde narazíte na širokou škálu aku vrtaček různých modelů a s odlišnými vlastnostmi. Vybírat tu můžete jak z cenově dostupných aku vrtaček, tak i profesionálních modelů s vyšší cenou.