Vybíráte novou podlahu? Poradíme vám, jak na to!

Vybíráte novou podlahu? Poradíme vám, jak na to!

Vybíráte novou podlahu? Poradíme vám, jak na to!
Unsplash / Pixabay

Rozhodli jste se vyměnit těžké koberce, které v sobě zadržují prach a roztoče za mnohem hygieničtější a lépe udržovatelné podlahy? Pak nám jistě dáte za pravdu, že nabídka podlah je na našem trhu poměrně rozsáhlá a zorientovat se v nich není občas ani trochu jednoduché. Vsadit na laminátovou podlahu? Nebo vyzkoušet moderní podlahu vinylovou? A co takové dřevěné podlahy z masivu? Pojďme se společně podívat na jednotlivé druhy, materiály, ale i jejich výhody a nevýhody!

Podlaha z masivního dřeva

Podlaha z masivního dřeva vyniká svou estetickou dokonalostí, stejně jako vysokou živostností. Tyto přednosti jsou ovšem vykoupeny vysokou cenou a nutností pravidelné údržby. Čas od času je nutné podlahy z masivu přebrousit a přelakovat. Alternativou je také použití vosku nebo speciálního oleje. V místnostech s podlahou z masivu je také potřeba dodržovat určité klima. Při velkých výkyvech mohou podlahy praskat nebo naopak „sesychat“.

Klasická laminátová podlaha

Tento typ podlahy je vhodný do namáhaných interiérů a pro všechny, které dřevěné podlahy neoslovují kvůli vyšší ceně nebo omezenému výběru dekorů. Plovoucí podlahy pořídíte za poměrně přijatelnou cenu v mnoha provedeních a rozměrech. I zde je ovšem potřeba dodržovat několik zásad, mezi které patří pravidelná údržba, stejně jako nutnost vyhnout se s pokládkou podlahy vlhkým interiérům (například koupelny).

Tip na článek  Stylové obklady pro netradiční bydlení

Moderní vinylová podlaha

Vinylové podlahy vynikají hned několika přednostmi. Nejen, že jsou minimálně náročné na údržbu, také disponují dlouhou životností a nízkou pořizovací cenou. Jejich položení zvládne i průměrně zručný kutil. Nepřeberný výběr dekorů, stejně jako barevných variant je už pouze onou pomyslnou třešničkou na dortu. Ale abychom byli v našem hodnocení nestranní, musíme zmínit, že vinylová podlaha časem zmenšuje svůj objem a v případě pádů ostrých předmětů vykazuje estetické známky opotřebení.

Bohatou nabídku podlah, tapety, ale i další bytové příslušenství naleznete v e-shopu diego-slovakia.sk.