Vybíráte novou podlahu? Poradíme vám, jak na to!

Vybíráte novou podlahu? Poradíme vám, jak na to!

Vybíráte novou podlahu? Poradíme vám, jak na to!
Unsplash / Pixabay

Rozhodli jste se vyměnit těžké koberce, které v sobě zadržují prach a roztoče za mnohem hygieničtější a lépe udržovatelné podlahy? Pak nám jistě dáte za pravdu, že nabídka podlah je na našem trhu poměrně rozsáhlá a zorientovat se v nich není občas ani trochu jednoduché. Vsadit na laminátovou podlahu? Nebo vyzkoušet moderní podlahu vinylovou? A co takové dřevěné podlahy z masivu? Pojďme se společně podívat na jednotlivé druhy, materiály, ale i jejich výhody a nevýhody!

Podlaha z masivního dřeva

Podlaha z masivního dřeva vyniká svou estetickou dokonalostí, stejně jako vysokou živostností. Tyto přednosti jsou ovšem vykoupeny vysokou cenou a nutností pravidelné údržby. Čas od času je nutné podlahy z masivu přebrousit a přelakovat. Alternativou je také použití vosku nebo speciálního oleje. V místnostech s podlahou z masivu je také potřeba dodržovat určité klima. Při velkých výkyvech mohou podlahy praskat nebo naopak „sesychat“.

Tip na článek  Nůžkové párty stany a jejich mnohostranné využití

Klasická laminátová podlaha

Tento typ podlahy je vhodný do namáhaných interiérů a pro všechny, které dřevěné podlahy neoslovují kvůli vyšší ceně nebo omezenému výběru dekorů. Plovoucí podlahy pořídíte za poměrně přijatelnou cenu v mnoha provedeních a rozměrech. I zde je ovšem potřeba dodržovat několik zásad, mezi které patří pravidelná údržba, stejně jako nutnost vyhnout se s pokládkou podlahy vlhkým interiérům (například koupelny).

Moderní vinylová podlaha

Vinylové podlahy vynikají hned několika přednostmi. Nejen, že jsou minimálně náročné na údržbu, také disponují dlouhou životností a nízkou pořizovací cenou. Jejich položení zvládne i průměrně zručný kutil. Nepřeberný výběr dekorů, stejně jako barevných variant je už pouze onou pomyslnou třešničkou na dortu. Ale abychom byli v našem hodnocení nestranní, musíme zmínit, že vinylová podlaha časem zmenšuje svůj objem a v případě pádů ostrých předmětů vykazuje estetické známky opotřebení.

Tip na článek  Výhody topení dřevěnými briketami

Bohatou nabídku podlah, tapety, ale i další bytové příslušenství naleznete v e-shopu diego-slovakia.sk.