Výhody topení dřevěnými briketami

Když přijde zima, každý z nás musí doma nějak topit. Vždyť i ti největší milovníci zimy, se doma rádi zahřejí. Otázkou tedy není to, zdali máme rádi zimu, či teplo, ale čím si v zimě zatopit. Co se člověku vyplatí nejvíce – dřevo, uhlí, nebo brikety? Kde hledat vysokou výhřevnost, úspornost a ekologii v jednom? Máme pro vás jednoznačnou odpověď, vyzkoušejte kvalitu dřevěných briket.

Dřevěné brikety představují jednu z možností, jak si zatopit a zajistit si tak doma příjemné teplo. Dřevěné brikety disponují oproti obyčejnému dřevu či klasickému uhlí mnoho vlastnostmi. Tyto vlastnosti představují zároveň i výhody, díky kterým se dřevěné brikety staví na první místo v oblasti topných surovin.

Brikety, topivo úsporné ve všech ohledech

Dřevěné brikety jsou vzhledem k nižší vlhkosti velmi výhřevné. Pravdou totiž je, že rozdíl ve výhřevnosti vlhkého a suchého dřeva může dosahovat až 50 procent. Díky tomu vám k vytopení bytu stačí menší množství briket, než kolik byste spotřebovali dřeva. To znamená, že nemusíte tak často přikládat a pro naplnění kotle vám postačí menší množství briket, neboť brikety prohoříváním zvětšují svůj objem.

Tip na článek  Jak zefektivnit práci na stolním počítači? Odpovědí je stolní držák monitoru!

Včetně toho jsou brikety úsporné i v rámci prostoru, neboť zaberou menší množství místa než klasické dřevo nebo uhlí. A nejenže brikety vyžadují menší skladovací prostor, navíc umožňují i pohodlnější manipulaci. Ta je dána například menším množstvím popela. Brikety jsou úsporné, i co se práce týče, neboť nemusíte připočítávat žádné náklady na řezání a štípání.

Kvalitní brikety od OPTIMTOP

Pokud hledáte kvalitní dřevěné brikety, navštivte stránku www.optimtop.cz, kde vám nabízejí akce na dřevěné brikety. Dřevěné brikety od OPTIMTOP jsou úsporné a ekologické, disponují vysokou výhřevností a při jejich výrobě nejsou použita žádná pojiva či příměsi. S ohledem na srovnání briket s elektřinou a plynem je nutné na závěr dodat, že dřevěné brikety skutečně představují jeden z nejekologičtějších a nejekonomičtějších zdrojů tepelné energie v ČR, protože ošetříte až desetitisíce ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..