Výhody topení dřevěnými briketami

Když přijde zima, každý z nás musí doma nějak topit. Vždyť i ti největší milovníci zimy, se doma rádi zahřejí. Otázkou tedy není to, zdali máme rádi zimu, či teplo, ale čím si v zimě zatopit. Co se člověku vyplatí nejvíce – dřevo, uhlí, nebo brikety? Kde hledat vysokou výhřevnost, úspornost a ekologii v jednom? Máme pro vás jednoznačnou odpověď, vyzkoušejte kvalitu dřevěných briket.

Dřevěné brikety představují jednu z možností, jak si zatopit a zajistit si tak doma příjemné teplo. Dřevěné brikety disponují oproti obyčejnému dřevu či klasickému uhlí mnoho vlastnostmi. Tyto vlastnosti představují zároveň i výhody, díky kterým se dřevěné brikety staví na první místo v oblasti topných surovin.

Brikety, topivo úsporné ve všech ohledech

Dřevěné brikety jsou vzhledem k nižší vlhkosti velmi výhřevné. Pravdou totiž je, že rozdíl ve výhřevnosti vlhkého a suchého dřeva může dosahovat až 50 procent. Díky tomu vám k vytopení bytu stačí menší množství briket, než kolik byste spotřebovali dřeva. To znamená, že nemusíte tak často přikládat a pro naplnění kotle vám postačí menší množství briket, neboť brikety prohoříváním zvětšují svůj objem.

Tip na článek  Stylové obklady pro netradiční bydlení

Včetně toho jsou brikety úsporné i v rámci prostoru, neboť zaberou menší množství místa než klasické dřevo nebo uhlí. A nejenže brikety vyžadují menší skladovací prostor, navíc umožňují i pohodlnější manipulaci. Ta je dána například menším množstvím popela. Brikety jsou úsporné, i co se práce týče, neboť nemusíte připočítávat žádné náklady na řezání a štípání.

Kvalitní brikety od OPTIMTOP

Pokud hledáte kvalitní dřevěné brikety, navštivte stránku www.optimtop.cz, kde vám nabízejí akce na dřevěné brikety. Dřevěné brikety od OPTIMTOP jsou úsporné a ekologické, disponují vysokou výhřevností a při jejich výrobě nejsou použita žádná pojiva či příměsi. S ohledem na srovnání briket s elektřinou a plynem je nutné na závěr dodat, že dřevěné brikety skutečně představují jeden z nejekologičtějších a nejekonomičtějších zdrojů tepelné energie v ČR, protože ošetříte až desetitisíce ročně.