Farm Mania 2

Zkuste oblíbenou farmářskou hru Farm Mania 2

Farm Mania 2
Farm Mania 2
Život na farmě není peříčko, o čemž se přesvědčíte nejen ve skutečném životě, ale jelikož na farmách dnes již příliš lidí nežije, tak hlavním zdrojem poznání jsou počítačové hry. Známá a zajímavá hra s názvem Farm Mania se dočkala již svého druhého dílu, který se stane hlavním zdrojem pro následujících několik řádků. Již první díl vypadal poměrně zajímavě, takže od druhého dílu si slibujeme minimálně stejně kvalitní prožitek jako tomu bylo minule. A jestli se autoři dokázali držet nastavené laťky, o tom si můžete něco přečíst právě zde.

Před začátkem samotného farmaření si ještě můžete v menu Options nastavit hlasitost hudby, zvuků a odškrtnout zobrazování nápovědy. Po spuštění uvidíte celou oblast přehledně na mapce a označené oblasti, kde budete působit. Začíná se na místě označeném zlatou hvězdičkou. Nemáte k dispozici žádné finance, takže bude nejlepší hned začít úvodní misí. Na stanovený den dostanete za úkol získat předem určený počet peněz a prodej zboží. Musíte se pořádně snažit a otáčet, aby se všechno splnilo. Pokud si necháte zapnutou nápovědu, v pravý okamžik vyskočí a ukáže vám, co by se právě mělo udělat. Pro zkušené hráče to jistě není nutnost a sami se rychle zorientují, ale pro nováčky je to poměrně důležité a zaslouží pochvalu. Vysázejte svoje první dýně a můžete plodiny zalévat vodou, stejně jako se to musí dělat ve skutečném světě. Po vypěstování se vydejte na trh prodat vlastní zboží. Naštěstí nemusíte na trh jezdit přímo vy, obstará to za vás povoz tažený oddaným oslíkem. Když něco pěstovaná rostlina potřebuje, ukáže se nad ní ikonka symbolizující potřebnou činnost. Za ušetřené peníze si později můžete nakupovat nové druhy rostlin nebo různá vylepšení, která opravdu stojí za utracené peníze. Jelikož se musíte opravdu hodně ohánět, aby se vše stihlo včas, dostanete k ruce alespoň nějaké pomocníky. Na udělání potřebné činnosti vždy máte omezený časový limit. Všechny potřebné informace o průběhu úrovně vidíte přehledně ukázané na herní obrazovce. Snažte se plnit vše precizně a rychle, abyste měli nárok na další peníze navíc. Čím více peněz se vám podaří nashromáždit, tím lépe, protože si pak můžete dovolit mnohem lepší vylepšení a nové plodiny. Čeká na vás celá řada úrovní, v nichž dokola prokazujete svoje schopnosti spravovat farmu a všechny věci okolo toho.

Jak již bylo zmíněno výše, hra obsahuje i zvukovou stopu. Hudba vesele hraje a nijak neruší od samotného farmaření, což je určitě dobře. Pokud se vše dobře nastaví, uslyšíte zvuky farmy a hudbu jako příjemné doplnění. Smyčka se jen tak neomrzí, takže vypínat muziku není úplně nutné, jako se to může stát v jiných hrách. Grafika vypadá poměrně hodně dobře, takřka by se dala zařadit mezi špičku mezi farmářskými hrami, které ocení i vyznavači spíše her pro kluky. I okolí se tváří jako opravdové. Úroveň obtížnosti se navyšuje postupně, jak procházíte jednotlivé úrovně hry. Celkově se jedná o výborně udělanou hru, která se řadí na vrchol mezi podobnými druhy her. Pakliže se tedy rádi virtuálně rýpete v hlíně a staráte se o bezproblémový chod farmy, nenechte si za žádných okolností druhé pokračování Farm Manie utéct, protože by to byla rozhodně velká škoda.