Forest Coniferous Forest  - QykMaster / Pixabay

Beskydy a jejich lákadla – vsaďte na ta nejlepší

Pokud milujete dovolenou, která sází spíše na aktivní odpočinek. Určitě navštivte Beskydy v Moravskoslezském kraji. Najdete tu dostatek unikátní místní architektury i památek, z nichž rozhodně vyniká Valašské muzeum v přírodě alias skanzen valašské vesnice Rožnov pod Radhoštěm.

A na co se můžete těšit? Určitě na nejstarší část, jíž je tzv. Dřevěné městečko, to bylo zpřístupněno již v roce 1925. Nejrozsáhlejší část je však třeba hledat jinde, a tou je rozhodně Valašská vesnice, která vám nabídne dodnes funkční technické stavby v čele s mlýnem či kovárnou.

Na výlet do nejznámějších částí Beskyd

Pokud si naopak chcete vychutnat pobyt v přírodě a uniknout shonu tradičních turistických míst, pak si dopřejte výlet na Pustevny (1 018 m. n. m). Učarují vám svými unikátními dřevěnými srubovými stavbami. Jde o Maměnku a známější Libušín, jež postavil v závěru 19. století známý slovenský architekt jménem Dušan Jurkovič. Jeho charakteristický styl architektury je nezaměnitelný.

A zamířit byste měli i na jen 4 km vzdálený vrchol Radhošť (1 129 metrů nad mořem). Najdete tu kapli a sochy Cyrila a Metoděje a také nádherné skalní útvary. Ty leží u jediného beskydského plesa, a abyste je viděli, musíte zamířit směrem na vrchol Čertův mlýn (1203 m. n. m.). A najít tu můžete i luxusní ubytování v Beskydech, kde si po náročných túrách zaručeně odpočinete.

Tip na článek  Se zelenou kartou do zahraničí

Kam se ještě vydat

Pokud už máte památnou horu Radhošť za sebou, neměl by vám uniknout ani dřevěný kostel Velké Karlovice či nádherná Křížová cesta opět od architekta Dušana  Jurkoviče. A sázkou na jistotu je i lidová architektura Štramberk nebo Svatý Kopeček se zoologickou zahradou. A kde se ubytovat? Pokud vás láká Medvědí brloh či Vlčí doupě, zarezervujte si je hned na stránkách chaticka.eu. Uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..