Street Cottages Villadom  - MAKY_OREL / Pixabay

Černobíle: Bydlet v domě nebo na bytě?

Rozhodli jste se pro nové bydlení, ale nevíte, zda investovat do rodinného domu či bytu? Tuto otázku řeší alespoň jednou za život spousta lidí. Avšak konečné rozhodnutí podléhá mnoha faktorům, nad nimiž byste měli před koupí uvažovat. V dnešním článku se podíváme, na co byste se měli před investicí do vlastního bydlení zaměřit.

Ten, kdo bydlí v bytě, touží po vlastním rodinném domě s velkou zahradou. Naopak majitelé rodinných domů by chtěli mít vlastní byt, který neobnáší tolik práce a starostí. Jak se tedy rozhodnout pro to správné bydlení?

Byt je pohodlný způsob bydlení

Dnes bydlí v bytech spousta rodin, která by chtěla mít svůj vlastní rodinný dům, ale nemají na něj peníze. Toto tvrzení je ale rozporuplné, protože dnes se dá rodinný dům v menší obci sehnat za menší peníze než byt ve městě. Ale bydlení v bytě má celou řadu výhod a jednou z těch hlavní je, že se nemusíte starat o opravy a úpravy, které se v bytech provádí. Jedinou vaší povinností je zaplatit povinný poplatek do fondu oprav (5 až 30 Kč za metr čtvereční). O případné opravy se pak starají lidé, které má bytové družstvo najaté.

Tip na článek  Nízkoenergetické domy od společnosti Alfahaus: komfortní, cenově přijatelné a ekologické

Dům – bydlení bez potíží

V rodinných domech bydlí převážně rodiny s dětmi, nebo se do nich stěhují lidé, kteří mají dostatek času se starat o bydlení. Rodinný dům si vyžaduje mnoho práce, ať už se jedná o novostavbu či starší nemovitost. Musíte se starat o svou zahradu, ale zase na druhou stranu si můžete na zahradě nechat postavit dětský koutek, a tak nabídnout svému dítěti kvalitní zázemí.

Rodinný dům vám může nabídnout rodinnou tradici, pocit bezpečí a také jistoty. Práce, kterou dům přináší, je však vyvážena soukromím. Nemusíte se ohlížet na sousedy, můžete prát i ve dvě hodiny ráno a nemusíte se bát zesílit svou oblíbenou muziku. Navíc rodinný dům je oblíbený také kvůli zahradě, která mu náleží. Můžete pořádat zahradní párty, umístit si zde bazén, ale také si zde vybudovat místo k odpočinku.