Tiktok Social Media App Tik Tok  - travelsourced / Pixabay

TikTok vévodí žebříčkům popularity – a to nejenom u teenagerů

Facebook je pro mladé uživatele už dávno mrtvý. Ještě donedávna ho nahrazoval Instagram, ale ukazuje se, že i ten má svá nejlepší léta už dávno za sebou. Na trh se totiž dostal zcela nečekaný hráč – a uchvátil děti a teenagery po celém světě.

Stačí se podívat na nejnovější průzkum, realizovaný prostřednictvím Pipersandler.com.

Nečekaná prohra Instagramu

Ještě před rokem málokdo věděl, co to ten TikTok vlastně je. Teď se však situace zcela obrátila. Tahle populární mobilní aplikace a sociální síť, určená zejména pro vytváření a jednoduché sdílení krátkých videí, se umístila na druhém místě v žebříčku popularity. Data byla získávána od amerických teenagerů, kterým očividně nevadí, že je celý koncept vlastněn čínskou společností ByteDance.

Na první místě se pak umístil stále ještě protežovaný Snapchat a Instagram skončil s těžkou ztrátou až na třetí pozici. Jde rozhodně o pozoruhodný fenomén, jenž nelze jen tak opomenout.

Zábava pro všechny věkové kategorie

Bylo by však chybou myslet si, že TikTok je pouze kanálem pro děti a teenagery. Naopak, jeho předností si všimli i mnozí „dospělí tvůrci“, kterým dává možnost zpracovávat nosná témata mnohdy velmi originálním způsobem.

Tip na článek  Osobní rozvoj? Pomůže ve škole, v práci i každodenním životě

Pokud se zajímáte o elektromobilitu, péči o auta a podobné obory, pak vás dost možná zaujme profil cargeekdave, pod nímž se ukrývá David Havel. Sám sebe prezentuje jako obyčejného milovníka automobilů, ovšem díky lehkosti, s níž dokáže podat i opravdu vážná nebo složitá témata, si k jeho videím nachází cestu stále více lidí. I když je jeho styl poněkud svérázný, zcela jasně si vytyčil směr, jímž se chce vydat.

Není divu, že ho na TikToku sleduje už více než 20 000 lidí, ovšem některá jeho videa atakují i hranici shlédnutí přes dva miliony (a to od lidí z celého světa). Takže pokud si k TikToku teprve hledáte vztah, bude cargeekdave opravdu dobrým prvním krokem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..