Chorvatsko – cestování

Krásné pláže, čisté Jaderské moře, okouzlující příroda toto vše Vám nabízí Chorvatsko. Chorvatsko je velice oblíbená destinace českých turistů a to nejen díky své blízkosti od českých hranic, ale také díky komfortu a příznivým cenám.  Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb, ve kterém žije více než 1 milión obyvatel. Rozloha Chorvatska je 56 594 km2. Chorvatskou měnou je kuna, ale platit můžete i v eurech.

Chorvatské pobřeží je velmi členité, proto si každý může vybrat, co mu vyhovuje. Někdo upřednostní krásné vápencové a skalnaté pobřeží, jiní zase oblázkové pláže. Chorvatsko se může chlubit překrásnými zátoky, které jsou pro strávení dovolené ideální. Podnebí v Chorvatsku je mírné, dlouhá horká léta a krátké zimy. Za nejteplejší měsíc je považován červenec, kdy teploty šplhají k 25 stupňům Celsia.

Chorvatsko má mnoho národních parků, které si nenechte ujít. Mezi nejvíce navštěvované patří:

  • Plitvická jezera,
  • národní park Krka,
  • národní park Paklenica,
  • národní park Kornati a další.

Pokud Vás oslovila tato překrásná destinace, tak si naplánujte dovolenou Chorvatsko 2011. Dovolená bude letos ještě levnější, proto si nenechte ujít Chorvatsko levně. Ubytování v Chorvatsku je na velice vysoké úrovni, využít můžete hotely, hostely, apartmány, penziony nebo kempy.  Ať už si vyberete apartmány Chorvatsko nebo jiný typ ubytování jistě budete spokojeni.

Tip na článek  Jak levně bydlet v Praze? Levné ubytování v apartmánech

1 komentář

  1. […] Chorvatsko si Češi zamilovali. Jejich srdce si získalo zejména díky své bohaté fauně a flóře, stejně jako průzračné čistotě chorvatských vod. V neposlední řadě může za oblibu této letní destinace také její cenová dostupnost. Patříte-li k zarputilým milovníkům chorvatských pláží, pak vás určitě bude zajímat, kde najdete ty nejkrásnější, jež se mohou pochlubit významným oceněním, nesoucí název Modrá vlajka. […]

Komentáře nejsou povoleny.