Vyberte si správně podlahu

Jistě mi dáte za pravdu, že podlahové krytiny jsou nepostradatelným prvkem při zařizování domácnosti.

Pokud potřebujete nasbírat informace o materiálech, prohlédnout si fotogalerii nebo snad vybrat správného dodavatele, tak jistě navštivte webové www.vyber-podlahy.cz, kde naleznete všechny tyto i další podrobnosti o podlahách.

Výběr podlahy bychom neměli podceňovat a vybírat především takové, které mají dlouhou životnost, jsou bezpečné a snadno se udržují. Výběr podlahové krytiny musí jistě zohledňovat funkci a využití daného prostoru.

Zde si uvedeme několik typů podlah dle místností :

Kuchyň

Jistě mi dáte za pravdu, že kuchyň patří mezi nejčastěji navštěvované místnosti domova. Vaření jistě zvyšuje nároky na výběr té správné podlahy. Asi nejvhodnějším materiálem do této  místnosti bude PVC podlaha. Snadná údržba a dobře odolává vlhkosti.

Obývací pokoj a ložnice

V obývací pokoji jistě nejvíce využíváme jako podlahovou krytinu dřevo, korek nebo plovoucí podlahu. Nesmírnou výhodou dřevěné podlahy je jeho dlouhá životnost a nízký hluk. Korková podlaha zase výborně tepelně izoluje a jsou vhodné pro alergiky. Plovoucí podlahu znají snad všichni z nás, patří asi mezi nejoblíbenější podlahovou krytinu (připevňuje se zámkovým způsobem).

Dětský pokoj

V dětském pokoji bychom měli volit hlavně bezpečnou podlahu a také snadnou na údržbu. Takže do této místnosti jsou vhodné korkové podlahy nebo PVC podlahy a též laminátové podlahy.

Předsíň

Do předsíně bychom měli pokládat kvalitnější podlahy jako například PVC podlahy nebo vinylové podlahy, jelikož je tu také docela velká hustota provozu.

 

Při výběru podlahy bychom měli brát v úvahu především tyto aspekty:

  • – využití místnosti
  • – náročnost údržby
  • – vzhled a způsob provedení
  • – cenu a garanci kvality materiálu.