Camper Mobile Home Camping Van  - _freakwave_ / Pixabay

Čím dál tím více lidí propadá kouzlu karavaningu. Pokud i Vy patříte mezi ně, tak čtěte

Karavany se nejvíce využívají na dovolených. Kromě cestování se však dají použít jako mobilní domy. Náklady, ale hlavně čas pořízení, jsou nižší než jakékoliv jiné stále bydlení. Tento alternativní způsob bydlení je dnes již plnohodnotným řešením celoročního bydlení, protože jejich vlastnosti jsou totožné s dnes tak populárními montovanými dřevěnými domy. Jednoduše s karavanem se stanete mobilnější a svobodnější, než jste si mohli doposud představit.

Bohužel, ne každé auto může táhnout karavan nebo přívěs. Proto si před koupí karavanu přečtěte v uživatelské příručce vašeho auta, zda není příliš malé pro kontrolu vší té nadbytečné váhy.

Ačkoliv většina aut může táhnout karavan nebo přívěs do určité hmotnosti. Tak povolená hmotnost závisí od výrobce vozidla a vy byste si ji měli předem zjistit.

Vlastnit karavan má tedy výhody i nevýhody. Pozitivem je, že máte více prostoru pro vaše věci, čili si můžete s sebou vzít svůj vlastní kuchyňské nádobí, potraviny, ložní prádlo a mnoho jiných věcí. Navíc takový způsob odpočinkem je levnější než když si zaplatíte all inclusive pobyt v drahém hotelu.

Tip na článek  Rok 2014: Nastává čas na letní pneumatiky

Na druhé straně, při jízdě s přívěsem můžete utratit mnohem více benzínu při rychlejším tempu. A hledání parkovacího místa pro dlouhé vozidlo v centrech měst může být stresující a namáhavé.

Nejdůležitější je vědět hlavně dobře si vybrat. Proto hledejte, prověřujte a ujistěte se, že v případě potřeby budete mít u sebe telefonní číslo na nejbližší servis, kde vám karavan, co nejlépe dají dohromady.

Přejeme šťastnou cestu!

Van Hippie Bus Camper Travel  - JoshuaWoroniecki / Pixabay
JoshuaWoroniecki / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..