Co dělat, když vašeho psa napadne agresivní pes?

realworkhard / Pixabay
Každý majitel psa se o svého psa bojí. Má strach, že se z jeho psa stane agresor, nebo že jej jiný agresor napadne. V poslední době se navíc média zprávami o agresivním ataku psa hovoří stále častěji. Proto je důležité umět se s nastalou situací vypořádat. Jak tedy zachránit svého psa před jiným agresorem?

Zájem majitelů psů směřuje k ochraně a výchově jejich mazlíčků. Někdy se však může stát, že půjdete po ulici se svým pejskem, kterého nebudete mít přivázaného na vodítku, a střetnete se s jiným volně běhajícím psem. Takové setkání může dopadnout buď roztomilými hrátkami, nebo divokým a agresivním bojem. Stejně tak se vám může stát, že půjdete s pejskem připoutaným na vodítku a z boku vás napadne cizí agresor. Jak se v takové chvíli bránit?

Pepřový sprej proti psům

Jednou z nejčastěji využívaných obran proti agresivním zvířatům, která vás mohou napadnout hlavně při procházkách v přírodě. Pepřový sprej můžete využít i při ochraně vlastního mazlíčka proti mazlíčkovi někoho jiného. Pepřový sprej podráždí psovy sliznice a okolní kůži. Psa tak na pár minut otupí bolest a vy tak získáte čas stáhnout se se svým psem do bezpečí.

Zrádné slabiny

Pokud však u sebe pepřový sprej nemáte, můžete si nechat poradit od zkušených pejskařů. Specialista na obranu například radí, abyste chytili agresivního psa za koule (pokud je vykastrovaný, tak abyste jej chytli za jeho slabiny). Všichni víme, že slabiny jsou citlivým místem i pro člověka. Pro dominantního psa však znamená atak na jeho slabiny ponížení.

Tip na článek  Jezdecké potřeby

Pověste ho za obojek

Možná to bude znít zvláštně, ale další možností, jak odtáhnout psa, je chytnou jej za kůži na zátylku a vytáhnout jej do vzduchu. Stejnou možnost vám samozřejmě nabízí i vodítko. Problém však může spočívat v tom, že vy potřebujete, aby se pes lekl a vašeho pejska pustil. Nepotřebujete však, aby jej cizí pes držel v zubech a visel přitom ve vzduchu.

Studená sprška a další tipy

Také se říká, že pomůže studená sprška vody. Zde problém spočívá v přítomnosti či spíše nepřítomnosti vody. Kolikrát se vám stane, že se do sebe zakousnou dva psi a vy zrovna máte po ruce kýbl vody? Pokud vás zajímají další rady, tak se podívejte na stránky „Braň se“, kde se dozvíte mnohem více.