Dětská alergie – problém dnešní generace

Stále více dětí trpí alergií, nejčastěji totiž vzniká v dětském věku. Právě v prvních letech živote je náš organismus nevyvinutý a tím pádem oslabený, proto je dětská alergie nejrozšířenější v ranném dětství dítěte.

Alergie je přecitlivělá reakce imunitního systému neboli přecitlivělost organismu na nejrůznější vnější podněty (alergeny). Časté rýmy, dráždivý kašel, ale i vyrážka to vše může alergie způsobovat.

Nejdůležitější je včas rozpoznat alergii a poté následuje léčba u alergologa. První příznaky alergie by měl rozpoznat náš praktický lékař, který nás pak následovně pošle na různá vyšetření k alergologovi. Včasná diagnóza alergie je velice důležitá pro případnou správnou léčbu.

Mezi nejčastější dětské alergie jistě patří:

  • – alergie na roztoče
  • – alergie na zvířata (na srst)
  • – alergie na plísně
  • – alergie na potraviny
Tip na článek  Nářadí pro kutily i profíky

Alergie je většinou způsobena dědičným původem, špatnou životosprávou, ale i vlivem životního prostředí.

Dětskou alergii může ovšem ovlivnit i matka a to zejména v prvních týdnech těhotenství. Těhotná žena by se měla vyhýbat alkoholu, kouření, drogám a také omezit konzumaci klasických alergenů.

Dětská alergie se může rozvíjet již v prvním roce dítěte. Jako prevenci proti alergiím je vhodné mít pravidelnou a vyváženou stravu. Odborníci se shodují na tom, že nelepší obrana proti alergii je kojení vašeho dítěte a to co nejdéle.