Dovolená na italské Elbě: Tropický ráj, který nebudete chtít opustit

Plánujete letní dovolenou? Rozhodujete se mezi evropskými lokalitami a vaše volba padla na Itálii? Taková dovolená v Itálii je v případě správného výběru nezapomenutelným zážitkem a srdcovou záležitostí, která ve vás vyvolá nostalgické vzpomínky při každé prohlídce rodinného alba či dovolenkového videa. Itálie nabízí nespočet nádherných ostrovů a lokalit, kde si budete během letní dovolené připadat doslova jako v ráji.

Co vám může Itálie nabídnout?

Překrásné moře, bohatá fauna a flóra, historické památky, stejně jako výborné italské speciality, lahodné koktejly a vyhlášená káva dělají z Itálie jednu z nejoblíbenějších lokalit pro trávení letní dovolené s rodinou či v páru. Dnes pro vás máme tip na italský ostrov Elba, který můžeme směle přirovnat k opravdovému ráji na zemi!

Elba dílem bohyně

Prastará legenda vypráví, že ostrov Elba je jednou z perel bohyně Venuše, které se roztrhl perlový náhrdelník během koupání v Tyrhénském moři. Ne nadarmo tak Elba patří mezi jedny z nejmalebnějších ostrovů v celé Střední Evropě. Ostrov se od italského pobřeží nachází necelých 10 km a jeho rozloha činí 224 km². Společně s délkou 147 kilometrů je vůbec tím největším ostrovem Toskánských ostrovů a po Sicílii a Sardinii také třetím největším italským ostrovem.

Tip na článek  Dubaj - podzimní dovolená v Dubaji

Co krok, to jiná země

Elbu můžeme rozdělit do tří naprosto unikátních a specifických částí. Západní část ostrova s nejvyšší horou je ideální zejména pro turistiku, v centru se shromažďují milovníci vína. Východní Elba je potom rájem pro geology a sběratele minerálů. Turisté si Elbu zamilovali ale zejména pro čisté pláže a bohatý podmořský život. Oblibě ostrova nahrává také řada památek a historických pozůstalostí. Dovolená na Elbě je ideální pro rodiny s dětmi, ale i romantické duše, které si vychutnají překrásné západy slunce, výborné víno i tajemné zátoky a laguny, kde je nebude nic a nikdo rušit.