Dovolená v Chorvatsku

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Pak pro Vás máme skvělé tipy na dovolenou v této malebné lokalitě. Chorvatsko patří mezi nejvíce navštěvovanou zemi a to především turisty z Evropy. Jeho ideální poloha u Středozemního moře a krátká vzdálenost od českých hranic láká stále více Čechů k návštěvě této destinace.

Blankytně čisté moře, překrásné přímořské pobřeží, okouzlující národní parky a v neposlední řade chorvatské památky to vše dělá z této země opravdový unikát. Hlavním a zároveň největším městem je Záhřeb s 1 miliónem obyvatel. Chorvatsko se rozkládá na ploše 56 594 km2 a místní měnou je zde kuna, samozřejmě je tu možnost platit i v eurech. Dovolená Chorvatsko jistě uspokojí i náročnější klientelu.

Střední Dalmácie

Mezi nejvíce vyhledávanou oblast jistě patří střední Dalmácie – pobřeží Jaderského moře. Nachází se zde úchvatné skalnaté pobřeží a patří mezi velice slunnou oblast. Nikde jinde si neužijete tolik slunečních paprsků jako právě v Dalmácii. Kulturním a historickým centrem střední Dalmácie je město Split, kde jsou k vidění historické památky. Střední Dalmácie je nejkrásnější přímořskou oblastí na světě. Jistě Vás na první pohled okouzlí členité pobřeží s překrásnými zálivy, ostrovy a kouzelnými zátokami lemované horami a úchvatnými plážemi.

Zájezdy Chorvatsko jsou velkým lákadlem a stále více cestovních kanceláří nabízí dovolenou v této překrásné zemi.

Last minute zájezdy

Pokud Vám nevadí dovolená na poslední chvíli, pak jistě využijete Last minute Chorvatsko, díky nimž ušetříte značnou část svých peněz. Dovolená na poslední chvíli (last minute) je opravdu velice výhodná.