Kamerové systémy

Efektivním prostředkem, jak ochránit majetek, jsou kamerové bezpečnostní systémy

Pro ochranu a ostrahu majetku se dnes hodí využívat kamerové bezpečnostní systémy. Protože cena této zabezpečovací techniky je stále nižší, není problém s pořízením. Moderní kamerové systémy jsou založeny na IP kamerách, které poskytují obraz v plně digitální podobě. IP kamery mají nejčastěji rozlišení Full HD, tedy 2 Mpix. Díky tomu je obraz velice kvalitní a jediná IP kamera ve Full HD rozlišení nahradí až 6 analogových kamer.

Díky tomu jsou vidět perfektní detaily obrazu a ne pouze rozmazané obličeje. Samozřejmostí je noční vidění, tedy infra přísvit. Ten osvětlí scénu před kamerou v případě dostatečného okolního osvětlení. Takže také v noci je obraz velice čistý a kvalitní. Díky tomu je střežená plocha pod dohledem neustále za jakéhokoli počasí. Některé kamery je možné také ovládat na dálku a obraz je možné jakkoli přibližovat nebo oddalovat. To se hodí u velkých sledovaných ploch a operátor kamerového systému má dokonalé možnosti.

Naprosto nedílnou součástí kamerových systémů je záznamové zařízení. Pro moderní kamerové systémy se využívají také PC jako videoservery. Profesionální záznamový software poskytuje daleko více funkcí než jednoúčelové záznamové zařízení. Důvod je snadný. Počítač má daleko větší výpočetní výkon, takže při zpracování signálu z IP kamer dokáže provádět náročnou video analýzu, jako například detekci davů, počítat průchody apod.

Tip na článek  Kvalitní vybavení lakoven ochrání zdraví i životy

Sledování kamerového systému je možné také jednoduše přes mobil nebo počítač přes internet. Kontrola majetku je tak možná odkudkoli na světě. Na mobilu velice rychle navolíte speciální aplikaci a okamžitě vidíte obraz. Samozřejmě je důležité kvalitní a rychlé připojení.

Kamerové systémy jsou poměrně složité na nastavení a především jsou velké možnosti a typy kamer a záznamu. Proto je vhodné se obrátit na odbornou instalační firmu. S tím Vám poradí kamerové systémy Praha, kde je samozřejmostí cenová nabídka zcela zdarma.

Výhodou instalace od odborné firmy je také záruka na celé dílo. V případě problému stačí zavolat a instalační firma kamerové systémy Brno Vám vše opraví velmi rychle a kvalitně. Veškeré kamery i záznamové zařízení je totiž skladem, takže výměna za nový kus je okamžitá a nemusí se čekat na dodání.