Världens värsta Volvo-vrak

Ekologická likvidace vozidel: Jak na ni a co vše k ní budete potřebovat?

Pokud již váš automobil dojezdil, bude na vás nepochybně čekat jeho likvidace. Ta by měla být v první řadě ekologická, což vám mohou zajistit pouze specializované firmy. S její pomocí se můžete snadno, a hlavně rychle, zbavit automobilu či nákladního vozidla, které již nebudete využívat. Za samotný výkup vám navíc firma i zaplatí.

Za výkup vozidla můžete získat až 10 000 Kč

Alespoň jednou za život se dostanete do situace, kdy se rozhodnete svůj vůz zlikvidovat nebo ho nabídnout do výkupu. Běžně si můžete přijít i na pár tisíc korun, které vám firma za zlikvidované vozidlo zaplatí. Zpravidla výkup vozidel probíhá tak, že kontaktujete příslušnou firmu a necháte si automobil nacenit. V tomto případě však záleží na tom, jaké další poplatky si firma účtuje – běžně se totiž může stát, že cena za odtah vozidla bude vyšší než samotná odměna.

S profesionální firmou se nemusíte o nic starat

Pokud si chcete být jistí, že bude vše probíhat hladce, obraťte se na již prověřené firmy, které nabízí likvidaci či výkup vozidel. Jednou z nich je například Ekologická likvidace vozidel Liberec, se kterou ušetříte spoustu času i práce. Firma se totiž o vše postará za vás, a navíc vám nabídne i odtah vozidla zdarma. Obvykle tedy likvidace aut probíhá tak, že k vám společnost vyšle své zástupce, kteří zkontrolují stav vozu.

Tip na článek  Kvalitní vybavení lakoven ochrání zdraví i životy

Na místě potom stanoví jeho cenu, vyplatí vám stanovenou částku a na své náklady jej převezou na místo, kde dojde k likvidaci. Zároveň vám zdarma vystaví i potvrzení o ekologické likvidaci vozidla. Samotná firma za vás může vyřídit i odhlášení z registru vozidel – na vás tedy zůstane pouze odhlášení automobilu u pojišťovny, kde byl vůz pojištěn.