green plant in close up photography

HHC květy přináší hned několik benefitů

V konopném světě se v posledních měsících dostává do popředí hexhydrokanabinol (zkráceně HHC), přičemž se jedná o další významný kanabinoid, který se však v rostlině konopí nachází pouze ve velmi malém množství. Stále je tento kanabinoid zahalen několika tajemstvími. Podle doposud dostupných informací má HHC velice podobné účinky jako nelegální alternativa THC. Nicméně v České republice i dalších evropských zemích je HHC naprosto legální. V následujících řádcích se na HHC jako takové zaměříme podrobně.

Něco o původu a historii HHC

První zmínka o molekule HHC pochází z roku 1944 a za jejím objevením stojí americký chemik Roger Adam. Přidal totiž k delta-9 THC molekulu vodíku a formou hydrogenace dostal HHC. Hydrogenace není až tak neznámý proces, protože se používá třeba v potravinářském průmyslu, a navíc je známý tím, že zvyšuje stabilitu i odolnost. I nejsilnější HHC květy můžete skladovat dlouhou dobu, aniž by na ně mělo negativní vliv UV záření. Stejně tak jsou květy díky hydrogenace méně náchylné na teplo.

Tip na článek  Zdravotní postel jako nezbytná součást kvalitního spánku a komfortního odpočinku

 

Jelikož získávat HHC přímo z konopí je neekonomické, přistupuje se právě k hydrogenaci. Ještě nutno podotknout, že HHC se vyrábí z CBD, aby byla zachována legálnost.

Účinky kanabinoidu HHC

Jelikož je HHC poměrně novodobý trend, není ještě dostupných tolik ověřených vědeckých studií. Nicméně i tak můžeme vyjmenovat několik přínosů HHC.

 

Na rozdíl od CBD je HHC psychoaktivní, a to podobně jako THC. Pokud použijete třeba HHC náplně, dostanete se do příjemné euforie. Někteří výrobci popisují, že se dostaví stavy kreativity, inspirace a taktéž hluboké relaxace. HHC navíc zmírňuje bolesti i úzkosti, pomáhá při stresu a nespavosti.

 

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud si můžete objednat HHC produkty, podívejte se do nabídky Zahulime.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *