Hledáte práci? Dělejte to efektivně!

Unsplash / Pixabay

Míra nezaměstnanosti se v České republice v posledních dvanácti měsících pohybovala mezi 6 a 8 procenty, což sice není mnoho, přesto se však toto číslo dotýká řady našinců. Nezaměstnanost nejvíce ohrožuje čerstvé absolventy škol, handicapované, ale i osoby nad 50 let či osoby v předdůchodovém věku. Pokud do některé skupiny spadáte a již několik dlouhých měsíců hledáte práci, máme pro vás pár tipů, jak na to.

Hledání práce se naplno věnujte

Rozeslali jste na dvacet životopisů a s rukama v klíně čekáte, že vám někdo nabídne práci? Pak se taky může stát, že se nedočkáte. Hledání práce je sice nepříjemné, pokud se mu ovšem pravidelně věnujete, štěstí se na vás dříve nebo později zajisté usměje. Každý den si vyčleňte určitý počet hodin, během nichž budete procházet aktuální nabídky personálních agentur či samotných zaměstnavatelů a hledat vhodná volná místa. Veďte si evidenci kontaktů, na něž jste zaslali životopis a neustále ji rozšiřujte.

Tip pro čtenáře: Své služby vám může při hledání pracovních příležitostí nabídnout i personální agentura Žirafa.cz.

Nenechte se odradit prvotním neúspěchem

Čekat, že vysněné místo získáte během prvního týdne je poměrně naivní a bláhové. Lidé hledají práce dlouhé měsíce, někdy i roky. Drtivá většina odpovědí, které skončí ve vaší e-mailové schránce, rozhodně nebudou pozvánky na pohovor. Nejčastěji se bude jednat o univerzální a automatické odpovědi typu: „Děkujeme za Váš zájem o pracovní pozici. Pokud postoupíte do dalšího kola výběrového řízení, budeme Vás kontaktovat do 30 pracovních dnů.“ Ačkoli tato slova nezní příliš pozitivně, nenechte se jimi odradit a práci hledejte aktivně dál!

Tip na článek  Diář musí být praktický, ale nezapomínejte při tom ani na originalitu

Obraťte se na odborníky

Chcete-li zvýšit své šance na úspěch, vaší pozornosti by neměla uniknout personální agentura Žirafa.cz. Právě zde totiž naleznete nabídky volných míst, která jsou dennodenně aktualizovány a doplňovány o nejnovější pozice.

Řada personálních agentur navíc umožňuje zaslání životopisu, který začlení do databáze zaměstnavatelů, jež vás mohou na základě tohoto životopisu přímo kontaktovat.