Selfie Woman Children Mother Kids  - sharkolot / Pixabay

Jak obléct děti na příměstský tábor

Pokud vaše dítě ještě nesnáší dobře dlouhodobé odloučení, můžete letos vyzkoušet příměstskou variantu tábora, kde mají děti program pouze přes den a odpoledne se vrací domů. Máme pro vás několik tipů, jak na takový tábor malého dobrodruha vybavit.

Ptejte se na konkrétní program

Příměstské tábory mají často velmi specifický program. Mohou je organizovat plavecké školy, sportovní kluby, umělecké kroužky či třeba lesní školky. Od toho se pak logicky odvíjí konkrétní táborový program, který zpravidla vyžaduje speciální chlapecké či dívčí oblečení. Ještě před začátkem si tedy dobře ověřte, jaký budou mít děti přesný harmonogram činností a podle toho se dopředu vybavte. Někdy budou potřeba plavky, jindy oblečení na turistiku či starou košile na ochranu oděvu v případě malování vodovkami.

Batůžek je základ

Dítě je pryč celý den a bude jistě potřebovat svačinku, pití, na delší výlet třeba i opalovací krém. Někdy slunce svítí a je nezbytný klobouček proti horku, jindy je nepostradatelnou výbavou pláštěnka. Dopředu proto pořiďte batůžek přiměřené velikosti, kam se vleze vše potřebné, ale dítě je schopno jej samostatně nejen nést, ale i otevřít a nabalit.

Tip na článek  Komfortní jarní dámské oblečení - ANSWEAR.cz

Připravte se na různorodé počasí

Předem zkontrolujte, jestli máte dostatečné dívčí i chlapecké oblečení do deště i horka, abyste nemuseli každý večer rychle prát ušpiněné kousky na další den. Nemělo by chybět nepromokavé oblečení a holínky, v případě že se část programu odehrává venku, pokud se naopak očekává teplo, připravte pohodlné kraťasy.

Specifické požadavky

Nabízí-li táborový program nějakou unikátní aktivitu, je dost možné, že bude potřeba i speciální vybavení. Mohou to být třeba zmíněné plavky, nafukovací kruh nebo kvalitní sportovní tenisky či lezecký sedák. Odvíjet se bude vše podle tématu příměstského tábora, počítejte s tím ale dostatečně dopředu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..