Jak se správně oddlužit

Máte problém dostát svých závazků? Dluhy vám přerostly přes hlavu? Využijte jedinečné možnosti oddlužení a začněte zase klidně spát!

Problém s dluhy má mnoho lidí. Někdo se do problémů dostane kvůli neúměrně braným půjčkám, které použil například na dovolenou, či na zbytečnosti, jiný se do problémů může dostat například tím, že sice má spočítáno, že dluh zvládne hradit, avšak se mu stane úraz a musí najednou opustit dosavadní práci, bez které není schopen půjčku splatit. Někdy stačí opravdu málo a ihned máte problém.

Nemusíte se stydět, protože denně je u nás osobní bankrot vyhlášen na cca 2700 lidí, což opravdu není málo. Osobní bankrot a následné oddlužení si však sami musíte zařídit, avšak pomůže vám s tím i specializovaná firma, která se na oddlužení občanů zaměřuje. Není to tak jednoduché a i vyhlášení osobního bankrotu na vaši osobu má svá pravidla, která je nutné dodržet. V první řadě musíte mít schopnost splatit alespoň 30 % dluhu, kdy dluhy musí být po splatnosti alespoň 30 dní. Musíte mít statut platební neschopnosti a také mít alespoň dva věřitele. Naopak nesmíte mít dluhy z podnikání a pravomocné odsouzení za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy.

Jestliže tyto podmínky splňujete, pak již nic nebrání tomu, abyste si nechali zařídit osobní bankrot neboli oddlužení. Bude stanovena částka, která vám zbude z výplaty na pokrytí základních životních nákladů a během 5 let se bude dluh zbytkem výplaty splácet. Oddlužení vám tak umožní snížit dluh až o 70 % a po 5 letech budete již bez dluhů. Během osobního bankrotu budou zastaveny veškeré exekuce i nárůst dluhu o úroky, penále či smluvní pokuty z prodlení.