Jak udělat pěknou prezentaci

Neumíte nebo nebaví vás vytvořit powerpointovou prezentaci? Obchodujete a potřebujete klientům ukázat, co je nového, jaké nabízíte produkty, či se jen čistě představit vy či vaše firma? Správně vytvořená a poutavá prezentace není jednoduchá, a pokud v tom nejste zdatní, je vám spíš na škodu. Ale to nic neznamená, protože i vy si můžete nechat vytvořit prezentaci na míru přesně podle vašich požadavků!

Správně sestavená powerpointová prezentácia je základem úspěchu. Dnes již každý umí udělat powerpoint, ale málokdo by mohl říci, že dobře, a že to bude mít potřebný efekt. Dokonalá prezentace v sobě snoubí několik důležitých aspektů, které je nutné dodržet. V první řadě se jedná o vzhled prezentácie. Dávno jsou doby, kdy všichni využívali přednastavených šablon. Dnes je využívají snad jen studenti základních škol či někdo, kdo prezentaci vytváří jen tak pro zábavu. Pro podnikání nebo pro firemní účely je již téměř nutné mít svoji vlastní šablonu, kterou si buď budete měnit dle potřeby (zaměření prezentace, obsahu), nebo si necháte vytvořit vlastní firemní šablonu plně vystihující filozofii firmy.

Pokud si nejste jisti, a to jak s vytvořením prezentace, tak i se šablonou, pak není nic jednoduššího, než dodat potřebné údaje a nechat si vytvořit prezentaci na míru.  Vlastní šablonu si můžete nechat vytvořit pro jednotlivou powerpointovou prezentaci nebo si rovnou nechat vytvořit šablonu pro firemní prezentaci, kterou budete do budoucna využívat, a to nejen vy, ale i vaši kolegové. Může plně vystihovat firemní kulturu, barvy a klienti ihned budou vědět, s kým mají tu čest. Avšak ani obsah není snadný, protože pekná prezentacia se musí i dobře napsat. Žádné slohy, žádné romány. Ale hezky stručně výstižně klientům sdělit, jaké máte cíle, co nabízíte, či čím byste je mohli zaujmout. Fantazii se meze nekladou, a pokud budete mít atraktivně vytvořenou prezentaci, pak může plně zastínit, pokud byste neměli dokonalý přednes či byli nervózní a hůře odprezentovali.