Kvalitní postele

Jak si vybrat správnou postel

Kvalitní postele
Unsplash / Pixabay

Spánek je blahodárná činnost, díky které nabíráme síly, naše tělo relaxuje a náš mozek si konečně může odpočinout. Spánek je navíc základem našeho zdraví. Navíc řekněte, kdo z vás nemá spánek rád. Kvalitní a zdravý spánek nám zajistí neméně kvalitní postel. Otázkou však je, jak si takovou vybrat a podle jakých zásad vybírat.
Postel je základním předpokladem zdravého spánku. Správné lůžko by mělo být složeno z rámu, lamelového roštu a také z kvalitní matrace. Při výběru bychom neměli zapomínat i na další aspekty, jako jsou věk, povolání, pohlaví či tvar těla. V následujícím textu se dozvíte další zásady výběru postele.

Výběr podle designu

Při výběru se samozřejmě zaměřujeme i na design. Každý z nás má jiný vkus a pravděpodobně design ložnice každého z nás se určitě liší. Pokud si tedy dbáte na design interiéru, tak si pravděpodobně nepořídíte kousek, který by vaší ložnici neslušel. Na trhu najdete postele různých tvarů a z různých materiálů (dřevěné, kovové, atd.).

Výběr podle ceny

Důležitým aspektem při výběru je také cena. Na trhu najdete široké spektrum nabízených postelí. Některé z nich jsou dražší a jiné levnější. Levné postele však nemusejí být znakem menší kvality, ba naopak. Stačí jen najít dobrého prodejce.

Tip na článek  Poruchy erekce? Víme, proč vás obtěžují!

Výběr rámu

V první řadě vybíráme rám. Ten je nabízen ve stovkách provedení. Díky pestré nabídce si tak každý najde to, co se mu líbí. Rám však nevybíráme pouze podle vzhledu, ale také podle funkčnosti.

Doporučovány jsou hlavně masivní postele na nožičkách bez úložného prostoru a s čelem. Volný prostor pod postelí zajistí odvětrávání matrace a čelo ochrání hlavu před průvanem.

Výběr lamelového roštu

Poté přichází na řadu výběr lamelového roštu, který je podkladem pod matraci a udržuje tělo a páteř ve správné poloze. Vhodně vybraný lamelový rošt je tak prevencí proti bolesti zad. Lamely jsou však potřebné i pro prodyšnost a vodní propustnost matrace. V neposlední řadě byste neměli zapomenout i na výběr vhodné matrace.