Jak vybrat mateřskou podprsenku

Jak správně vybrat mateřskou podprsenku

Jak vybrat mateřskou podprsenku
Franio / Pixabay

Mateřství je pro většinu žen velmi šťastné období. Přináší to sebou nejen nové radosti ze života, ale i drobné starosti. Může mezi ně patřit například i výběr vhodné mateřské podprsenky či oblečení.

Když se potomek narodí, tak je to obvykle ta nejšťastnější událost v životě. S narozením přichází i kojení, kterým má potomek zajištěnou potřebnou stravu. K tomu, aby žena měla co nejpohodlnější kojení, musí si vybrat vhodné spodní prádlo, oblečení a i oblečení na noc. Někdo to neřeší a používá normální podprsenku. Velmi oblíbená a praktická je však kojící podprsenka, která je mnohdy k nerozeznání od té klasické. Kojící podprsenky jsou vyrobeny z příjemného přírodního materiálu a jsou dobře prodyšné. Hlavní rozdíl je v tom, že aniž byste podprsenku sundávala, tak můžete bez problému potomka nakojit. Finta tkví v tom, že vrchní část je sundavací a lze tak snadno odklopit a potomka nakojit, kdekoliv budete potřebovat. Velký zřetel u kojící podprsenky se bere na výběr materiálu a precizní šití, aby nikde netlačila a měla přirozený tvar.

Tip na článek  Šicí stroje dnes pohodlně pořídíte na internetu

Kojící podprsenka ale není jediným kusem oděvu pro kojící matky. Dále jsou vám k dispozici například kojící noční košile nebo pyžama. Princip je zde úplně stejný jako u kojící podprsenky. Vrchní díly jsou odepínací a vy tak i během noci snadno potomka nakrmíte. Pyžamo či noční košile ke kojení vypadá jako klasická, až když se zaměříte na detaily, tak poznáte rozdíl. Kojení je díky tomu i v noci pohodlné a snadno proveditelné.

Kdo potomka teprve čeká, tak samozřejmě již dává do kupy výbavičku. Děťátku postupně nakupuje všechno, co bude potřebovat a nastávající maminka nesmí zapomínat ani na sebe. Musí dávat pozor i na sebe a k tomu jí pomůže podpůrný těhotenský pás podpírající neustále se zvětšující bříško. Těhotenské pásy si můžete pořídit samostatně a používat je k libovolnému oděvu, ale určitě jste se s nimi setkali i jako součást oděvu – kalhot. Rozhodně je nepodceňujte a využijte jej.

Tip na článek  Nechte si vyrobit originální obal pro svůj nový produkt