Lawn Mower Mow Gardening Rush  - congerdesign / Pixabay

Kde si vybrat kvalitní a cenově dostupné zahradní sekačky

Ke každé zahradě neodmyslitelně patří krásně zelená tráva. K vytouženému trávníku nám pomáhají zahradní sekačky a všeobecně patří sekání trávy k nejdůležitějším činnostem v péči o trávník.

Při sečení trávy je důležitá pravidelnost

Nenechávejte trávu přerůst, ale sekejte raději častěji kratší trávník. Pokud totiž necháte trávu dorůst do větší délky, dochází k celkovému oslabení porostu. Zejména po zimních měsících je potřeba trávníku věnovat dostatečnou péči. Vyhrabat suchou trávu, provzdušnit ji pomocí vertikulace a neměli bychom zapomínat ani na správné hnojení.

Před nákupem sekačky bychom měli nejdříve zvážit způsob používání a to nejen plochu sečení, ale také terén naší zahrady. Samozřejmě volíme druh sekačky také podle toho, zda se sečení bude věnovat muž nebo žena.  Právě pro ženy je lepší vybrat lehčí sekačku s elektrickým pohonem. Muži pak zase raději preferují sekačky benzínové.

Na našem trhu existuje mnoha druhů značek sekaček. Na každý druh sekačky jsou kladeny různé požadavky jako např. kvalita střihu, rozlohy trávníku a také četnost používání. Na webových stránkách si vybere tu správnou sekačku každý. Tento e-shop disponuje širokým výběrem sekaček mnoha druhů a značek.

Tip na článek  Robotické sekačky posekají trávník za vás

Velice přehledně řazené kategorie Vám jistě usnadní výběr

Vše si vyberete v klidu domova, žádné dlouhé fronty v kamenných prodejnách. Zahradní technika je jistě potřeba na každou zahrádku, tak proč si jí nekoupit pohodlněji a ještě ušetřit peníze nákupem online. Sekačky jsou rozděleny dle pohonu a to na elektrické, akumulátorové, benzínové bez pojezdu a s pojezdem, dále zde najdete i ruční sekačky a sekačky na vysokou trávu.

Asi nejvíce oblíbené jsou sekačky benzínové a to především díky vysokému komfortu při obsluze, vlastnímu pohonu kol a samozřejmě také díky vyššímu výkonu.

Statue Frog Gardening Garden  - Rollstein / Pixabay
Kde si vybrat kvalitní a cenově dostupné zahradní sekačky