House App Technology Smart Home  - geralt / Pixabay

Topení prostřednictvím infrapanelů

Rekonstruujete domácnost, stavíte, nebo jen chcete něco nového? Způsob vytápění domácnosti rozhodně neberte na lehkou váhu. Výhodným a jednoduchým řešením je infratopení WELLINA. Pořiďte si infratopení a šetřete nejen finanční prostředky domácnosti, ale zároveň můžete mít zajímavý dekorační prvek.

Infratopení je jedním ze způsobů vytápění bytů, rodinných domů, hal. wellness center, infrasaun a mnohých dalších prostor. Infrapanely zaručují jednoduchou instalaci i manipulaci. Oproti ostatním způsobům vytápění není potřeba budovat komíny, technické místnosti, rozvody vody ve zdech či podlahách, žádné přípojky plynu, žádné revize ani opravy těchto nákladných zařízení. Infrapanely představují komplexní topný systém od rakouského výrobce Wellina, který obsahuje pouze topná tělesa, termostaty a přívody elektrické energie.

Poskytuje navíc sálavé teplo, které známe například z topení v kachlových kamnech

Oproti běžným způsobům vytápění ohřívá zdi na vyšší teplotu a poté si teplotu přebere vzduch. Ostatní způsoby vytápění fungují tak, že ohřívají vzduch a ten má vyšší teplotu než okolní stěny. Proto infrapanely mohou sloužit i jako vhodná prevence vlhkého zdiva v domácnostech i rodinných domech. Navíc infratopení spadá do nižší přímotopové sazby, což zaručuje nižší spotřebu energie, protože po většinu dne budete topit za nízký tarif. Ocení to nejen vaše peněženka!

Tip na článek  Vířivka nebo bazén?

Nemusíte se obávat bezpečnosti, protože infratopení splňuje potřebné evropské normy a zároveň jsou pravidelně prováděny i ekologické zkoušky materiálů. Pro ekology je zde i další dobrá zpráva – infrapanely zaručují až 20× nižší hodnoty elektrosmogu, což je podloženo i certifikátem IGEF.

Infratopení je nabízeno v různém provedení, protože každá domácnost má jiné požadavky a potřeby. Provedení může být klasické bílé, ale můžete infratopení využít i jako dekorační prvek a nechat si jej vyrobit s vlastním motivem, což poslouží jako zajímavý obraz. Panely jsou dodávány s rámečkem nebo bez. V nabídce naleznete klasické obdélníkové nebo kulaté tvary, lze je dodat i jako tepelné koule nebo topný sloup. V případě, že chcete infratopení posunovat, zvolte si mobilní verzi s transportním kolečkem.