Water Tank P%C%Alava Doln%C%AD V%C%Bstonice  - mtajmr / Pixabay

Která restaurace na Pálavě stojí za návštěvu?

Češi letos tráví dovolenou zejména doma. Kempy jsou plné, na horách potkáte hromadu lidí a velké množství Čechů se vydalo také na jižní Moravu na Pálavu. Pálavské vrchy jsou oblíbenou krajinou nejen pro svou přírodu a možnost koupání, ale rovněž pro dobré víno a výbornou kuchyni.

Na jižní Moravě na vás dýchne pohodová atmosféra hned ve chvíli, kdy vystoupíte z auta. I kdybyste se nakonec vydali třeba do města Mikulov, které má asi 7000 obyvatel, pořád se zde bude vznášet specifický venkovský duch. A v přilehlých vesnicích tomu není jinak. Jižní Morava si žije svým vlastním klidným životem.

Pálava je krásný kus přírody bez kopců

Chtěli byste si užít dovolenou v přírodě? Pálava je k tomu ideální! Můžete si udělat procházku po Pavlovských vrších, jak zní jiný název pro tuto oblast, ovšem nenechte se zmýlit názvem. Nejvyšší bod Pavlovských vrchů má pouhých 549 m n. m. Jižní Morava je celkově velmi plochá, a proto sem spousta Čechů jezdí také za cyklistikou. Moc se tady nenadřete, ale zato si můžete dělat přestávky v místních vinárnách a restauracích. Přes léto má Pálava restaurace a vinárny otevřené snad na každém kroku, ovšem vůbec nejlepší je, když se na kolech či pěšky vydáte přímo po nějaké vinařské stezce.

Tip na článek  Beskydy a jejich lákadla – vsaďte na ta nejlepší

Stavte se na grilované pochoutky v Ivani

Minimálně jeden den doporučujeme strávit u nádrže Nové mlýny a v okolí. Nádrž je skvělým zdrojem zábavy, nachází se zde kemp, můžete se zde vykoupat, zajezdit si na paddleboardech apod. Když už tady budete, na oběd se vydejte například do nedaleké Ivaně do restaurace Pálava. Rodinné Vinařství Holánek zde provozuje Vinařský dvůr na faře, kde ochutnáte nejen dobré víno, ale také jídlo. Grilovací sezónu mají v plném proudu a těší se na vás denně od 10 do 19 hodin. O víkendu na vás čekají rovněž domácí burgery a sendviče. V týdnu si můžete dát například kuřecí salát, steak či rybu z nedalekého rybníkářství Pohořelice. Jižní Morava má rozhodně co nabídnout!

P%C%Alava Branches Tree Trees Field - Pavellllllll / Pixabay
Pavellllllll / Pixabay