Lisovat PET lahve má rozhodně smysl

suLee / Pixabay

Ekologická cesta fungování Vaší domácnosti není nikterak škodlivá, budete mít dobrý pocit a pomůžete okolní přírodě dýchat. Lis na plastové lahve je řešením, které uspoří hodně času každému z nás. Doba, kdy se mléko dávalo do lahví, je už dávno pryč – a možná totéž čeká i některé druhy piva, klasickou skleněnou lahev vytlačují z regálů obchodů PET lahve. Ty se ale nedají vykupovat, nezbývá, než je nějakou vhodnou formou zlikvidovat.

PET lahve i plechovky do pěti vteřin pryč

Máte doma příliš mnoho PET lahví? A plechovek – od piva nebo kolových nápojů? Během několika minut ušetříte místo a budete mít i dobrý pocit, stačí si jen pořídit lis na plechovky, co podstatnou část recyklační práce udělá za Vás. Bez zranění (žádné pořezání od ostrých částí hliníkových plechovek), bez čekání, prostě paráda. Objem tříděného odpadu touto jednoduchou cestou navíc snížíte až o osmdesát procent a nemusíte vyvinout prakticky žádnou fyzickou sílu (aneb páku lisu bezpečně obslouží i děti).

Sběrné suroviny jsou zajímavá možnost

Víte, že můžete hliník odevzdávat do sběrných surovin? Výkup může přinést až desetikorunu za každý kilogram. Samotný kov je sice relativně lehký, ale co když si dáte plechovku piva denně? To už určitě hodí meziročně zajímavou sumičku. Navíc máte na lis pět let záruky, jeho rozměry jsou poměrně malé – kovový mechanismus zvíce 50, 15 a 10 centimetrů se vejde prostě všude. Pětiletá záruka je pak takovou milou třešničkou na dortu.

Tip na článek  Jste kreativní duše a nevíte, kde nakoupit kreativní potřeby? Navštivte e-shop Bexis.cz

Lis na PET lahve uspoří místo v menších bytech, neskladujte ty neužitečné nádoby z plastu zbytečně, patří do sběru. Ekologicky a komfortně, to není jen nějaká fráze, ale skutečná realita – během pěti vteřin ty velkou lahev zmáčknete do úhledné malé kostičky, jediný pohyb pákou lisu a hned je hotovo. Skvělá alternativa nejen pro domácnosti, ale také pro firmy – v kancelářích se přeci spotřebují přímo hektolitry balených vod, nejen v době parných letních měsíců.