Luxusní psací pera

Psací pero potřebujeme prakticky každý den. Každodenní poznámky v práci i doma jsou součástí našeho života a jsou chvíle, kdy počítač se spuštěných Wordem prostě není příliš praktický. Ano, můžeme vše psát propisovačkou za 5 korun, z psaní si ale můžeme udělat i obřad. Luxusní psací pero nám pomůže ze všední události udělat noblesní požitek.

Klasické plnící pero bylo běžné hlavně v minulém století, jejich sláva a tradice se však v posledních letech začíná masivně vracet. Technicky se stávající plnící pera posunuly o několik mílových kroků dále a staly se tak téměř povinnou součástí manažerů, úředníků a všech lépe postavených lidí.

Psací pera je potřeba i náležitě vybrat. Hroty těchto per se liší zejména podle tloušťky. Jejich označení se skrývá pod písmena, která na první pohled mohou vypadat tajemně, ve skutečnosti je jejich rozlišení vcelku logické. Prvním z označujících písmen je písmeno F, které určuje plnící pera se slabým hrotem, který pod mírným tlakem vytváří luxusní jemnou stopu. Písmeno M je tak říkajíc univerzální, psací pero takto označené používá většina uživatelů. Pokud chcete, aby vaše písmo působilo mohutně, použijte hrot B, který je specifický širokou stopou. 

Luxusní pera jsou nejen funkčním doplňkem, ale také efektním šperkem doplňující obraz člověka. Podobná pera jsou nejen často kupovaným sortimentem přímo koncovými uživateli, ale také výborným vánočním dárkem, za který se rozhodně nebudete muset stydět. Pokud se v plnících perech nevyznáte a chcete koupit kvalitní vánoční dárek, zaměřte se na pera Mont Blanc nebo pera Parker.