Lyžování v Itálii

Jezdíte rádi na lyže? Lyžování je u nás populární sport. Mnoho lidí již také poznalo výhody lyžování v zahraničí. Asi nejvíce lyžařů míří do Itálie, která je ze zahraničních lyžařských destinací cenově nejdostupnější. Navštivte populární lyžařská střediska jako je například Kronplatz, Val di Fiemme nebo Passo Tonale, které se nacházejí v lyžařské oblasti Dolomiti Superski.

Jezdíte-li na lyže v České republice, tak už jste si určitě mnohokrát říkali, že víc času pročekáte u vleku nebo lanovky než projezdíte. Také sjezdovky nejsou extra dlouhé a lyžařská střediska jsou malá, takže třeba celý den jezdíte na jedné sjezdovce, protože ostatní z toho malého výběru vám nevyhovují. Ano, toto bývá velmi častý důvod, proč lyžaři jezdí do zahraničí. Tam se vám toto téměř nestane. Lanovky jsou rychlejší a je jich tam více. Jsou pohodlné, pokud sněží nebo je zima můžete si stáhnout ochranný poklop, nasedání a vysedání probíhá při nižší rychlosti, takže stihnete bez problému nasednout i vysednout.

A to je jen pár výhod, které jsou pro vás v zahraničí připraveny. Sjezdovky jsou nádherně upraveny, jsou široké a rozhodně na nich není tolik lyžařů jako u nás. Nemusíte se neustále obávat, že do někoho narazíte. Pokud si chcete odpočinout, tak na vás čekají nádherná panoramata vrcholků Alp. Itálie navíc zaručuje, hlavně na jaře, téměř zaručené slunečné počasí a v kombinaci s nadmořskou výškou počítejte, že přijedete pěkně opálení. Navíc si dovezete mnoho zážitků, které budou vaši dovolenou udržovat ještě dlouho živou. A také pokud pojedete na dovolenou na lyže, tak věřte, že prožijete aktivní dovolenou a budete si moct říkat, že jste si pěkně zasportovali.

Lyžařské zájezdy do italských středisek jako jsou například Kronplatz, Val di Fiemme nebo Passo Tonale nabízí CK Víkend. Ve většině případů se jedná o ubytování v penzionech a hotelech s polopenzí, ve 2 lůžkových pokojích a doprava je zajištěna pohodlným autobusem. Zájezdy jsou za nízké ceny i proto, že cestovní kancelář je schopná sehnat slevy na skipasy, které jsou mnohdy i 40 %.