Corona Quick Test Pandemic Covid   - SamuelFrancisJohnson / Pixabay

Minimalizujte riziko nakažení svých blízkých bez návštěvy laboratoře

Onemocnění covid-19 je v poslední době tím, které nejvíce plní ordinace lékařů a posílá pacienty do karantény nebo domácí izolace. Jeho symptomy jsou však zaměnitelné s mnoha dalšími chorobami. Jak tedy mít jistotu, že nás postihlo právě toto onemocnění?

Příznaky jsou velmi pdobné běžnému nachlazení. Už dávno neplatí, že musíme jako první ztratit chuť a čich, nové mutace koronaviru už na sebe leckdy nic podobného nevážou. A co nás tedy může postihnout?

Koronavirus – příznaky se mnohdy liší

Mezi nejčastěji zmiňované patří celková slabost, teplota, únava, ale i bolesti hlavy, střevní problémy nebo změny na kůži. To vše lze bohužel připsat i běžnému nachlazení a leckdy není možné bez lékařského testu odhalit pravou příčinu našich potíží.

Někdy však můžeme onemocnění prodělávat, aniž bychom o tom věděli. Virus koronaviru je stejný jako jakýkoliv jiný – v těle se silnou imunitou může přežívat, aniž by nás jakkoliv ohrožoval či nám znepříjemňoval život. Ovšem z našich sliznic se může (například při kýchnutí, ale i obyčejném mluvení) dostat do prostoru okolo nás, kde snadno nakazí někoho jiného. A ten už tak silnou imunitu mít nemusí. Pokud se tedy chytáte například na návštěvu starších nebo nemocných příbuzných, vyplatí se mít jistotu.

Tip na článek  Záchrana pro vaše bolavé klouby

Test si můžete udělat i doma

Stačí si pořídit antigenní testy vhodné pro domácí použití. Dříve sloužily i jako „vstupenka do restaurací“ a podobných prostor, to už však dnes neplatí.  I tak vám však mohou sdělit s poměrně vysokou spolehlivostí, zda i u vás právě toto onemocnění neprobíhá.

A pokud ukážou možnou pozitivitu, stačí svého obvodního lékař požádat o zapsání na PCR test nebo využít některý z těch, jež máte každý měsíc zdarma. A kde si antigenní testy pořídit za výhodné ceny? Vsaďte na specialisty ze stránek Dialekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..